Земля

Чому метеорологи помиляються?

У невірних метеорологічних прогнозах можуть бути винні мережі Wi-Fi. До такого висновку прийшли вчені з Фінського метеорологічного інституту. Повний текст дослідження доступний на офіційному сайті Американського метеорологічного спільноти.

01-11-15-foto-600x386-1

Бездротові технології становлять загрозу метеорадарам, які посилають радіохвилі різної частоти в різних напрямках, а після приймають зворотні сигнали. Базуючись на різниці між відправленими та повернутими хвилями, метеорологи дізнаються, наскільки сильними будуть опади, їх тип і напрямок руху хмар.

Мережі Wi-Fi здатні модифікувати сигнал, який отримує метеорологічний радар. Вчені говорять, що невелику похибку можна не брати до уваги, однак серйозні перешкоди в радіоефірі викликають «прогалини» в радіолокаційних даних.

Через такі інформаційні «дірки» метеорологи можуть випустити з уваги розвиток урагану або іншого екстремального погодного явища. Автори дослідження вважають, що компетентні органи держав повинні негайно зайнятися вирішенням серйозної проблеми.

Кнопка «Наверх»
Закрыть