Земля

Вчені виявили, що динозаври вмирали від раку

Палеонтологи виявили рештки динозавра, який помер від пухлини щелепи. Відкриття дозволяє зробити висновок, що древні рептилії страждали від схожих з людськими захворювань.

Американські вчені знайшли на території сучасної Румунії фрагменти скелета динозавра, який, імовірно, помер від пухлини в щелепі. Остаточні висновки про причини його загибелі не дозволяє фрагментарність знахідки – цілком можливо, що у нього могли бути й інші пошкодження.

Однак відкриття стародавньої пухлини дозволяє судити про те, що нинішні хвороби, поширені у людей і інших ссавців, зустрічалися й у цих рептилій. Знайдений череп належить гадрозавру, що жив приблизно 70 мільйонів років тому. Цей вид зниклих тварин відноситься до качконосих тварин, які пересувалися на задніх лапах.

Палеонтологи повідомляють, що поки не встановили стовідсоткову причину смерті гадрозавра – нею могла бути як пухлина, так і напад хижака, які вибирали в якості жертв хворих і ослаблених тварин.

Це перший знайдений фрагмент рештків древніх рептилій з ознаками такого захворювання. Археологи повідомляють, що тепер більш детально вивчатимуть знайдені скелети на предмет причини загибелі їх володаря – раніше ознаки пухлин на них не шукали.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button