Земля

Вчені використовують льодовики для вивчення клімату древньої Землі

Льодовики можуть розповісти про клімат на Землі понад 8 тисяч років тому. Про це розповіли фахівці Університету штату Вашингтон.

За словами вчених, за допомогою спеціальних приладів в Антарктиді вдалося дістати проби льоду з глибин льодовиків. Фахівці визначили, що в замерзлій воді можуть зберігатися дані про клімат на Землі понад 8 тисяч років тому. Для цього вчені розробили спеціальний прилад, який допомагає відокремити H2O від інших елементів, наявних в льодах.

Апарат, створений вченими з Університету штату Вашингтон, пропускає через осколки льодовика електрику, що дозволяє відокремити воду від інших елементів, за допомогою яких можна проаналізувати погодні умови, при яких рідина замерзла. В ході дослідів вдалося визначити, що приблизно 8 тисяч років тому на Землі клімат змінювався більш радикально, ніж в даний час. Різке настання морозів при зміні часів року створювало величезні льодовики навіть у регіонах, які зараз вважаються субтропічними.

За словами фахівців, у майбутньому при отриманні даних про льодовики, які замерзли понад 100 тисяч років тому, можна буде також досліджувати клімат даного періоду часу. Також за допомогою досліджень замерзлої рідини вдасться визначити особливості флори та фауни в стародавні часи. Вчені відзначають, що поки подібні досліди не можливі через відсутність можливостей дістатися до надр льодовиків.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button