Земля

Чому смужки зебр марні для маскування

Гіпотеза про те, що смужки служать зебрам для маскування здавалася настільки логічною, що довгий час її не перевіряли. А коли все-таки перевірили, з’ясувалося, що вона не вірна. Смугасте забарвлення не допомагає зебрам маскуватися і не служить засобом впізнавати родичів на відстані, з’ясували вчені з Університету Калгарі (Канада).

Image by David Mark from Pixabay

Дослідники провели серію експериментів, щоб з’ясувати, як головні вороги зебр – леви і плямисті гієни – розрізняють їх смугасту шкуру при денному світлі, в сутінках і в безмісячну ніч. Вчені модифікували цифрові зображення зебр за допомогою різних фільтрів, щоб побачити, як сприймають цих тварин леви, гієни і інші зебри.

Виявилося, що в лісі побачити зебр днем ??більш ніж за 50 метрів, а в сутінках за 30 метрів здатні тільки люди, вороги ж зебр на такій відстані їх ще не бачать. Безмісячної вночі ні ті, ні інші не розрізняють смугастих тварин навіть з 9 метрів. При цьому хижаки розпізнають своїх жертв за запахом.

Таким чином, вчені спростували теорію про те, що смужки допомагають зебрам маскуватися в лісі, імітуючи просвіти між стовбурами дерев. Що стосується рівнинної місцевості, то тут хижаки розрізняють зебр так само добре, як будь-яких інших тварин з рівномірним забарвленням.

В ході експериментів не підтвердилося і припущення про те, що чергування кольорів на шкурі дозволяє зебрам побачити родичів на великій відстані. Вчені встановили, що успішніше за інших розпізнавати представників свого виду можуть різні тварини, в тому числі не смугасті.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button