Земля

62 людини володіють половиною статку Землі

Найбагатші люди Землі, які складають всього 1% населення, володіють статком більшим, ніж решта 99%, згідно з даними некомерційної організації Oxfam, яка закликає уряди країн посилити заходи щодо скорочення нерівності.

f8ef535e03c8ed571b3007bf0271488c
У своєму звіті, опублікованому напередодні Всесвітнього економічного форуму в Давосі, організація навела дані Credit Suisse Group AG про те, що 1% найбагатших володіє більшою частиною світових багатств в 2015 р.

У своєму звіті аналітики Oxfam також підрахували, що 62 осіб володіють тим же об’ємом багатства, що і 3,5 млрд чоловік, які є найбіднішою половиною світового населення, у порівнянні з 388 чоловік п’ять років тому.

З 2010 р. багатство найзаможніших зросло на 44%, склавши $1,76 трлн, при цьому багатство найбіднішого населення знизилася на 41%, склавши трохи більше $1 трлн.

Причинами зростаючої різниці в достатку між бідними і багатими організація називає податкові пільги, доступні найбільш заможним верствам населення, збільшення різниці між найбільшою і найменшою оплати праці та скорочення фінансової винагороди робітників.

Читайте також: 

Організація використовує цю статистику, для того щоб показати, що зростаюча нерівність становить загрозу для економічного розвитку та соціальної згуртованості.

Ці ризики вже помітні в різних країнах – від США до Іспанії, де виборці все частіше підтримують популістів, а на вулицях Латинської Америки і Близького Сходу зростаюча нерівність сіє ворожнечу і конфлікти.

“Неприпустимо, щоб найбідніша частина населення володіла статком, який не перевищує статок кількох десятків супербагатих людей, які можуть поміститися в один автобус, – каже Вінні Бьянима, виконавчий директор Oxfam International. – Стурбованість світових лідерів про зростаючу нерівність поки що не вилилася у конкретні дії”.

Oxfam у своєму звіті зазначає, що урядам країн необхідно вживати заходів щодо скорочення поляризації, враховуючи той факт, що безподаткові юрисдикції, так званий податковий рай, допомагають найбагатшим людям приховувати до $7,6 трлн.

Організація зазначає, що політикам необхідно на світовому рівні домовитися про те, щоб припинити практику використання офшорних рахунків.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button