Наука

Чому сода і оцет так добре справляються з забрудненнями

Все більше і більше людей замінюють агресивні хімічні речовини натуральними засобами, серед яких всім відомі сода й оцет. Вони видаляють бруд і дезінфікують поверхні не гірше, ніж звичайна побутова хімія. Розповідаємо, в чому причина цієї унікальної ефективності.

Getty Images

Харчова сода – це загальна назва бікарбонату натрію (NaHCO3). Вона часто використовується в кулінарії через свої особливі властивості – підіймає тісто, тому випічка стає пишною. Оцет – це розбавлений розчин оцтової кислоти (HC2H3O2), одержаний за допомогою оцтовокислих бактерій з харчової спиртовмісної сировини.

Обидві речовини є ефективними засобами, що чистять, тому що вони знаходяться на протилежних сторонах шкали кислотності (pH). Вона показує, наскільки кислим є речовина, за шкалою від одного до 14 з нейтральним значенням сім. Чиста вода якраз має цей нейтральний показник. Харчова сода має pH 9, в той час, як оцет має pH 2.

Завдяки своїм основним властивостям харчова сода розчиняє органічні сполуки, такі як бруд і жир. Крім того, мінеральна структура кожної частки харчової соди забезпечує м’яке абразивне очищення, не залишаючи подряпин. Оцет же навпаки – через свою кислотності він руйнує мінерали, які утворюються при частому використанні жорсткої водопровідної води (зазвичай вони виглядають як малоприємні плями на раковинах і ваннах).

Поєднання цих двох звичайних побутових речовин може дати неймовірні результати, але важливо не забувати, що для тих чи інших забруднень може знадобитися різний рівень pH, тому в деяких випадках або соди, або оцту має бути більше. Але якщо змішати їх в рівних кількостях, кислота почне розщеплювати харчову соду, виділяючи вуглекислий газ, який може допомогти видалити бруд з поверхонь.

А як бонус ділимося з вами деякими перевіреними рекомендаціями для застосування соди й оцту при прибиранні:

Освіжіть раковину, змішавши одну частину харчової соди з двома частинами оцту. Ця суміш буде шипіти, внаслідок чого вивільниться вуглекислий газ, який очистить стік;
Видаліть плями від жорсткої води, помістивши просочений оцтом рушник на уражену ділянку. Через кілька годин зніміть тканину і потріть поверхню пастою з харчової соди й води;
Позбутися від цвілі в пральній машині також можна за допомогою харчової соди й оцту. Додайте пів склянки харчової соди до свого засобу для прання, щоб прискорити процес очищення. Потім додайте одну чашку оцту під час циклу полоскання, щоб вбити бактерії;
За допомогою оцту і соди можна очистити й затірку в просторі між плиткою. Для цього використовуйте пасту з харчової соди й води, після чого збризніть цей розчин оцтом і протріть брудні ділянки.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button