Людина

Чому сонячне світло так важливе для нашого організму

Згідно з дослідженнями, зміна пір року впливає на стан нашого здоров’я. Одним з ключів до цього може бути кількість доступного сонячного світла.

Image by StockSnap from Pixabay

У міру того як люди проводять все більше часу в приміщенні, дивлячись на екрани комп’ютерів і телевізорів, вчені починають розуміти, як вплив сонячного світла впливає на різні системи організму. Найцікавіший зв’язок між кількістю доступного світла і станом здоров’я полягає в стані так званого сезонного афективного розладу (САР).

Цей термін був придуманий доктором Нормалом Розенталем з Джорджтаунського університету для опису так званої зимової хандри: почуття смутку і безнадії, які приходять, коли погода змушує людей проводити більше часу в приміщенні, а кількість сонячного світла знижується. Деякі вчені припускають, що спосіб життя сучасних людей, який змушує нас перебувати в приміщенні під штучним освітленням довгий час, може викликати цілорічну форму САР.

Дослідження людей, що працюють в нічну зміну, також підтверджують можливу роль впливу сонячного світла на настрій. Сон вдень і неспання вночі при штучному освітленні може порушити обмін речовин в організмі. Виникаючі при цьому порушення викликають ефект доміно: зміна в метаболізмі впливають на імунну систему і вироблення нейромедіаторів, що грають роль в нашому настрої й багатьох інших процесах. Люди, які постійно працюють в нічну зміну, наприклад, з більшою ймовірністю будуть мати надмірну вагу, ніж ті, які працюють вдень.

Деякі дослідження також припускають, що світловий цикл може регулювати виробництво стовбурових клітин крові з кісткового мозку. У цій галузі необхідні додаткові дослідження, але вони можуть бути важливі для підбору кращого часу трансплантації кісткового мозку для хворих на рак. Незважаючи на всі ці плюси, для прояву яких-небудь сприятливих ефектів необхідно протягом тривалого часу приймати «сонячні ванни». Однак і тут слід бути обережними, адже опромінення ультрафіолетовим світлом підвищує ризик появи меланоми – агресивного типу раку шкіри.

За матеріалами Time.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button