Людина

Групові ридання стали новим способом позбавлення від стресу

Відомо, що для зняття стресу фахівці використовують сміхотерапію, але, виявляється, існує і протилежна практика – люди збираються в групи, щоб наплакатися вдосталь. Такі семінари плачу проводить в Японії Такаши Сага, який називає себе “Сомельє сліз”.

Групові ридання стали новим способом позбавлення від стресу

“Моя робота схожа на рекомендації з вибору вина, яке б найкращим чином підійшло до замовленої страви, – сказав він. – Я підбираю книги, фільми і відеоролики, які не можуть залишити людей байдужими.”

Читайте також: Стрес легше переносити спільно

Сага каже, що до плачу в Японії ставляться вкрай негативно і не заохочують його. Японці вірять, що не можна плакати перед людьми, оскільки тим самим людина демонструє свою слабкість. Кара, незадоволений таким ставленням до цього прояву почуттів, прийняв рішення проводити семінари. Два рази на місяць він організує “руікатсу” – семінар плачучи від радості. Коли люди, плачучи, отримують емоційну розрядку, вони позбавляються від напруженості і негативних думок.

“… Сміх може позбавити лише від одномоментного стресу. Але, як показують дослідження, ефект від зняття стресу за допомогою сліз триває протягом тижня. Плач краще для вашого фізичного і психічного здоров’я”, – заявляє Сага.

Варто відзначити, що під словами Саги є наукова база. Так, кілька незалежних наукових досліджень довели, що, коли люди плачуть, зі сльозами з організму виводяться гормони, які виробляються організмом під час емоційної напруги. Тобто, сльози виводять їх з організму.

Читайте також: Наслідки перенесеного стресу можуть проявитися через роки

За словами Саги, більшість людей починають свої сеанси з кам’яним обличчям і не вірять у те, що їх змусять заплакати, але як би скептично були налаштовані учасники, ще не було жодного випадку, щоб до закінчення зустрічі залишилася хоч одна людина, яка не проронила і сльозинки. Наприклад, один семінар розпочався з виступу оповідача, що зачитав сумну казку. За цим пішла демонстрація емоційних відео під пісні Уїтні Х’юстон “I Will Always Love You”. У підсумку, досить скоро всі в кімнаті розплакалися.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button