Людина

Чому спати занадто багато небезпечно і чим це може загрожувати

Загальновідомо, що нестача сну може серйозно зашкодити вашому здоров’ю. Однак занадто довгий сон призводить до не менш негативних наслідків для вашого організму – про них і поговоримо.

Розповідаємо вам про негативні наслідки, до яких може привести занадто довгий сон, і підкажемо, що робити, якщо ви не можете виспатися протягом 7-8 годин.

Ризик серцево-судинних захворювань

Британські вчені проаналізували дослідження, які виявили взаємозв’язок між тривалістю і якістю сну і ризиком серцево-судинних захворювань. Вчені розглянули дані 74 досліджень, в яких взяли участь більше 3 мільйонів людей.

В результаті було встановлено, що тривалість сну більше 8 годин пов’язана з підвищеним ризиком серцево-судинних захворювань. Причому ризики збільшувалися в залежності від зростання часу сну. Вчені також прийшли до висновку, що, всупереч поширеній думці, спати довше 7-8 годин небезпечніше, ніж спати менше 7 годин.

Збільшення ваги

Є багато досліджень, які доводять, що нестача сну може призвести до ожиріння. Але, як виявилося, існує також зв’язок між занадто довгим сном і збільшенням ваги.

Американські вчені проаналізували результати національного опитування здоров’я в США. В ході дослідження були вивчені дані приблизно про 56 000 осіб у віці від 18 до 85 років. Крім сну вчені проаналізували дані про регіон народження, доходи, шкідливі звички і багатьох інших факторах. Однак саме дані про тривалість сну найчастіше були безпосередньо пов’язані із зайвою вагою.

У дослідженні 2018 року вчені провели аналіз даних про втрату продуктивності, пов’язаної з тривалістю сну. У ньому взяли участь понад 1000 осіб від 22 до 60 років. Продуктивність праці також оцінювалася за такими параметрами, як стан здоров’я, фінансова напруженість, проблеми на роботі і так далі.

Вчені розділили критерій сну на кілька категорій: дуже короткий (менше 4 годин), короткий (від 5 до 6 годин), нормальний (від 7 до 8 годин) і тривалий (від 9 годин).

Поряд з великою кількістю висновків по кожному оцінюваному параметру вчені встановили, що як недолік сну, так і його надлишок знижують продуктивність. Дослідники прийшли до висновку, що занадто багато сну знижує продуктивність на 24%.

Що робити, якщо не висипаєшся

Якщо ви не можете виспатися за 7-8 годин і приділяти більше часу сну, то варто задуматися про зміну способу життя.

Є багато способів упорядковувати режим сну:

  • Встановіть графік сну. Встановлення певного часу відходу до сну та пробудження, включаючи вихідні та святкові дні, може допомогти нормалізувати сон.
  • Регулярні заняття спортом не пізніше, ніж за 2 години до сну допоможуть вам легше заснути.
  • Здорове харчування також позитивно впливає на гігієну сну. Не слід багато їсти перед сном, але корисний перекус допоможе швидше заснути.
  • Обмеження кількості кофеїну покращує сон. Споживання кофеїну повинно бути не більше 2 порцій в день.
  • Спальня призначена тільки для сну. Спальня не повинна асоціюватися з чим-небудь активним, тому фахівці зі сну не рекомендують користуватися гаджетами в ліжку. Також не дивіться телевізор і не їжте в ліжку. Тільки сон – здоровий і міцний.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button