Людина

Лише одна згадка про тютюн змусить вас закурити

Дослідження американського центру RAND показує, що часом достатньої однієї пропаганди куріння повідомлення в ЗМІ, щоб людина, яка кинула палити, знову повернулася до шкідливої звички.

Лише одна згадка тютюну змусить закурити

Це перше дослідження, метою якого була кількісна оцінка впливу реклами сигарет та інших пропагуючих куріння повідомлень на споживачів. Результати дослідження мають величезне значення для політиків, які розробляють програми з обмеження реклами тютюнових виробів і вживають інші зусилля, спрямовані на припинення використання тютюну серед молоді.

Вчені були здивовані тим, що повідомлення в ЗМІ і реклама куріння так довго впливають на молодих людей, які щойно кинули курити. Результати показують, що позитивний образ куріння в засобах масової інформації, ймовірно, впливає на поведінку, навіть якщо можливості курити з’являється нечасто.

У дослідженні брало участь 134 студента з Піттсбурга у віці від 18 до 24 років. У портативний пристрій, який отримав кожен учасник, протягом трьох тижнів потрібно було записувати свої відчуття від перегляду пропагуючих куріння повідомлень у ЗМІ. Серед учасників були некурящі і ті, хто курить регулярно або час від часу.

Після перегляду відповідної реклами учасники повідомляли про свій намір закурити або ж про можливість відмовитися від тютюну, відповівши на ряд питань, наприклад: «Як ви думаєте, ви закурите сигарету в найближчому майбутньому?” На ці ж питання необхідно було відповідати і в інший час (коли не було впливу повідомлень у ЗМІ), фіксуючи відповідь у портативному пристрої.

Проведення такого дослідження дозволило побачити, скільки часу зберігається вплив пропагуючих куріння повідомлень. Вчені виявили, що після впливу одного рекламного повідомлення, намір закурити у некурящих зростає в середньому на 22%. І хоч намір закурити зменшується з кожним днем, воно залишається підвищеним протягом 7 днів після першого повідомлення.

Хоча дослідження було зосереджено на наслідках одного пропагуючого повідомлення, всі учасники повідомили, що зазвичай піддаються численним повідомленням та рекламі під час тритижневого періоду експерименту. У загальній складності заявлено про 1112 епізодах пропаганди.

Дослідження показує, що вплив всього одного пропагуючого повідомлення може змусити людину закурити або повернутися до куріння. Цей ефект триває близько тижня.

Попередні дослідження продемонстрували, що приблизно дві третини рекламуючих куріння повідомлень припадає на місця продажу тютюну – магазини, автозаправні станції. Незважаючи на те, що реклама сигарет заборонена на телебаченні і радіо, великий обсяг реклами все ще залишається в газетах, журналах, місцях продажу та в інтернеті. Також пропаганда куріння виявляється в кіно – у вигляді позитивного посилу при зображенні куріння….


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button