Наука

Чому в містах так багато голубів

Іноді здається, що голуби всюди! Вони залітають на наші балкони, будують гнізда на дахах будинків і колонізують міські площі. Без цих птахів міста виглядають порожньо. Але чому голубів так багато саме в мегаполісах, а не на природі?

На сьогодні у всьому світі налічується понад 400 мільйонів голубів, більшість з яких живуть в містах. Так було не завжди. Міські голуби походять від дикої птиці Columba livia, яка воліла жити біля скель, а не поруч з людьми.

Але як показують археологічні дані, ще 10 000 років тому люди, що жили в стародавній Месопотамії та Єгипті, почали приручати голубів і заохочували їх розмноження на своїх землях. Ймовірно, це вас здивує, але людина розводила голубів, як курок, тобто для вживання в їжу.

З часом люди зрозуміли, що ці птахи мають талант до навігації. Стародавні записи показують, що середземноморські моряки використовували птахів, щоб направляти мандрівні кораблі до суші. Тому голуби ставали все більш цінними птахами.

А з того часу, як голуби почали доставляти пошту, повага всього людства до цих тварин почала зростати з неймовірною швидкістю! Однак цей тріумф тривав недовго. Фахівці відзначають, що коли у людей з’явилася курка, а поштові можливості стали ширшими, голуби стали лише «хобі». Люди могли розводити птахів в голубниках, але величезна кількість голубів залишилося «не прибудованими», тому вони й почали пристосовуватися до життя в містах.

Оскільки голуби історично були жителями скель, вони швидко пристосувалися до життя на дахах будівель. Ще одна риса, яка робить голубів більш пристосованими до міст —  це їх смакові переваги. Багато видів птахів покладаються на запаси ягід, насіння і комах, голуби можуть їсти практично все, що люди викидають у відро для сміття. Також голубам немає потреби шукати їжу для своїх пташенят, адже вони годують їх “голубиним молоком”, яке виробляється в горловому мішечку птиці.

За матеріалами Live Science

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button