Технології

Інженери придумали систему зберігання відновлюваної енергії на дні моря

Стартап Ocean Grazer розробив новий дизайн системи накопичення енергії Ocean Battery (“океанська батарея”). Її особливість в тому, що вона працює як гідроелектростанція на дні моря.

Голландський стартап Ocean Grazer розробив систему Ocean Battery. Вона призначена для установки на морському дні поруч з офшорними генераторами відновлюваної енергії, такими як вітряні турбіни, плавучі сонячні ферми, систем, які використовують енергію припливів і хвиль. Ocean Battery складається з трьох компонентів, які разом функціонують за тим же принципом, що і гідроелектростанція. Проєкт отримав нагороду “Краща Інновація” на виставці CES 2022.

Схема системи Ocean Battery. Фото: Ocean Grazer

На морському дні знаходиться бетонний резервуар, який вміщує до 20 млн літрів прісної води, яка зберігається під низьким тиском. Система з насосів і турбін з’єднує його з гнучким міхуром на морському дні. Надлишок електроенергії з відновлюваних джерел можна використовувати для перекачування з однієї ємності в іншу. Коли необхідна енергія, міхур звільняється і, під дією тиску морської води над ним, видавлює воду назад в резервуар. По дорозі обертаються турбіни для вироблення електроенергії, яка подається в мережу.

Сама концепція підводного зберігання енергії Ocean Battery схожа на гідроакумулятор, в якому відновлювана енергія використовується для перекачування води у водосховище. Представники Ocean Grazer стверджують, що ефективність системи становить від 70% до 80% і виконує необмежену кількість циклів протягом терміну служби понад 20 років. Також систему можна масштабувати, при цьому потужність кожного конкретного резервуара становить 10 МВт·год. Якщо швидко потрібно більше енергії, можна додати додаткові блоки насосного і турбінного обладнання.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments