Всесвіт

Таємнича пилова хмара в центрі галактики виявилася трьома зірками

Вчені з Інституту астрофізики Кельнського університету виявили, що об’єкт, який раніше вважався хмарою газу і пилу, насправді є зірками, які почали формуватися менше мільйона років тому. Вони досить молоді з астрофізичної точки зору – нашому Сонцю трохи менше 5 мільярдів років.

NASA/ESA/STScI

У 2011 році за допомогою даних, виміряних телескопом VLT в інфрачервоному діапазоні, був виявлений об’єкт в центрі нашої галактики. Вчені визначили, що це має бути хмара газу і пилу — воно отримало назву G2.

Правда, взаємодія з чорною дірою в центрі нашої галактики, стрільцем A*, повинна була розірвати G2 на частини, а газ і пил повинні були змусити чорну діру спалахнути. Але цього не сталося.

Крім того, дослідження показали, що температура G2 майже в два рази вище, ніж у навколишніх джерел пилу. Це можна було б пояснити величезною кількістю зірок в центрі нашої галактики, але тоді б нагрілися і інші пилові утворення. До того ж температура об’єкта повинна була підвищуватися в міру наближення передбачуваної пилової хмари до чорної діри, проте вона залишалася незмінною. І чим більше вчені спостерігали за цим таємничим об’єктом, тим ясніше ставало — це не просто хмара газу і пилу.

Нарешті, нові результати показали, що G2 насправді складається з трьох окремих зірок. Крім того, отримане фото виявилося дуже вдалим — з нього можна зняти досить докладні спектри зірок в специфічній смузі довжин хвиль.

Суворе середовище біля надмасивної чорної діри – ймовірно, не найкраще місце для народження молодих зірок. Однак це може розповісти нам щось нове про еволюцію Всесвіту та процеси в інших галактиках.

Дослідження опубліковано в The Astrophysical Journal.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button