Технології

Вчені створили костюм для пожежників з датчиками перегріву

Новинка для пожежних, створена бельгійськими вченими, попередить вогнеборців про небезпеку перегріву. Для цього в костюми членів пожежних бригад встановили спеціальні датчики, що дозволяють істотно скоротити ризики отримання опіків при гасінні пожеж високого рівня складності.

Перший прототип такого пожежного костюма вже випущений. У ньому встановлені датчики і спеціальні електронні компоненти, які покликані попередити власника про занадто високу температуру середовища, в якій він знаходиться. Як тільки температура стає критичною або небезпечною, людина отримує від костюма попереджувальний звуковий сигнал. При цьому наголошується, що новинки будуть повністю відповідати суворим європейським стандартам EN469 і вже успішно пройшли відповідні випробування, а їх розробка велася в рамках реалізації проєкту під назвою I-CART.

«Співробітники пожежних служб часто піддаються впливу критично високих температур при гасінні пожеж. Але їх термостійкі костюми часто ускладнюють можливість повноцінно оцінити ризик, що нерідко обертається сильними опіками. Нові костюми зможуть вчасно попередити їх про небезпеку», – зазначають автори цього винаходу.

Натхнення: dni24.com


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button