Поради

Чому взимку потіють вікна

На дворі зима – деякі господарі квартир і будинків згадують, що у них в цей час потіли вікна. З приходом весни проблема зникла, а рішення її було відкладено на невизначений період. Термін вже «наступає на п’яти», і ми спробуємо вам розповісти, чому ж вони потіють і як можна цього уникнути.

10-01-15-foto-600x399-1

Вікна потіють з кількох причин:

  • Сильна вологість повітря в приміщенні;
  • Погана вентиляція;
  • Неможливість теплому повітрю рівномірно циркулювати по приміщенню;
  • Сильний перепад зовнішніх вуличних температур і внутрішніх кімнатних.

Останній пункт говорить про те, що якщо склопакети дуже тонкі або неякісні, то їх внутрішня поверхня завжди буде дуже холодною по відношенню до теплого повітря квартири. На них випадає так звана «роса». Це найгірший варіант, тому ми його розглянемо в самому кінці.

Якщо на вікнах стоїть велика кількість горщиків з квітами, то волога від випаровувань після їх поливу осідає на вікна. Вирішити проблему дуже просто – потрібно квіти прибрати з вікон і розмістити їх рівномірно по всій квартирі.

Волога на вікнах з’являється, якщо в кімнаті або на батареях сушиться випрана білизна. Якщо без цього ніяк не обійтися, то хоча б прочиняйте кватирку, щоб водяні пари виходили назовні.

Погана вентиляція в квартирі призведе до того, що вікна будуть постійно «плакати». Для того щоб перевірити вентиляцію на кухні та у ванній, піднесіть до грат запалений сірник. Якщо полум’я горить рівно, значить, вентиляційний канал забитий – викликайте працівника ЖЕКу.

Якщо радіатори опалення закриті декоративними накладками або поверх них висять щільні штори, то тепле повітря не може вільно циркулювати і висушувати приміщення. Так само «працюють» і дуже широкі підвіконня, які перешкоджають підняттю повітря від батарей вгору. Що робити? Зняти решітки з радіаторів, розсунути штори, можливо, поміняти широке підвіконня на більш вузьке. До речі, підвіконня цілком можливо встановити самостійно.

Раптом жоден з перерахованих вище методів не допоміг, значить, потрібно міняти склопакети. Швидше за все, вікна в будинку були поставлені без урахування спеціальних розрахунків. Суть розрахунків зводиться до того, що потрібно точно визначити «точку роси», при якій у вашому приміщенні вікна починають потіти. Виходячи з цього розрахунку, фахівці віконної фірми запропонують вам той тип вікон, який захищатиме ваше приміщення від зовнішніх низьких температур. Тобто може так виявитися, що навіть одна додаткова повітряна камера в склопакеті зможе вирішити проблему – завдяки повітряному прошарку температура поверхні віконного скла всередині приміщення стане більш наближеною до температури повітря в приміщенні.

Не впадайте у відчай, якщо вікна почали потіти. Прочитавши наші поради, ви напевно знайдете вихід із «мокрою» ситуації.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button