Здоров'я

Чому болить шлунок? Різні типи болю – різні причини

Біль у шлунку – симптом, який може вказувати на безліч різних захворювань і станів. При цьому болі можуть виникати і у здорових людей, наприклад, при тривалих перервах між прийомами їжі.

«Гарячі точки» на животі

В першу чергу, потрібно визначитися з локалізацією больових відчуттів. Біль може «розтікатися» по животу, і людині буває досить складно визначити точне місце розташування.

Якщо у вас є неприємні відчуття в області нижче ребер, то це може свідчити про ураження не тільки шлунку, але і стравоходу, печінки. Часто таку симптоматику дає гепатит або цироз.

Біль у правій частині живота можуть вказувати на холецистит або жовчнокам’яну хворобу.

Больові відчуття у верхній частині живота можуть бути спровоковані гастритами або кишковими розладами.

Досить складно визначити по локалізації виразкову хворобу шлунка. Якщо у вас є підозри на цей рахунок, то потрібно обов’язково пройти обстеження.

Біль у животі відносно часу

Біль можна охарактеризувати не тільки місцем розташування, але і часом її прояву відносно прийому їжі.

Ранні болі в шлунку (через 30-60 хвилин після їжі), як правило, свідчать про запальні захворювання в середніх і нижніх відділах шлунка, поліпозі або виразці. Зазвичай такі болі тривають довго і припиняються, коли харчові грудки повністю перетравляться.

Пізні болі в шлунку (через 1,5-3 години після прийому їжі) часто свідчать про підвищену кислотність, дуоденіт та прогресуючому панкреатиті. Також можлива виразка шлунка і дванадцятипалої кишки.

 

Голодні болі (через 5-6 годин після прийому їжі і вранці) найчастіше свідчать про виразку шлунка і передвиразкових станах. Голодні болі бувають досить сильними або тягучими. Після вживання навіть невеликої кількості їжі болі зникають.

Окремо варто виділити нічні болі в епігастрії. Рання больова відповідь у таких випадках іноді може тривати кілька годин. Як правило, полегшення настає після того, як харчова грудка пройде основні стадії травної обробки. Що стосується пізніх нічних болів в області епігастрію, то вони часто супроводжуються порушеннями дефекації.

Якщо дискомфорт і больові відчуття в шлунку виникають через голод, то навіть невеликий сухарик або солодкий чай допоможуть ліквідувати біль.

Характер болю в шлунку

Запідозрити ту чи іншу патологію можна і за характером больових відчуттів. Так, якщо вас турбують інтенсивні болі, то, швидше за все, мова йде про гастрит, виразку або панкреатит. А ниючі і глухі болю більше характерні для запальних захворювань гіпоацидного характеру і деяких гіпертрофічних порушень.

Різка біль при гастриті, як правило, супроводжуються відчуттям тяжкості. Кольки можуть вказувати на хвороби печінки або жовчного міхура.

Важливо: правильно описуємо свій стан

Цією статтею ми ні в якому разі не закликаємо вас займатися самолікуванням. Точний діагноз може поставити тільки кваліфікований лікар.

На візит лікаря важливо точно охарактеризувати характер больових відчуттів, їх локалізацію і часом прояву. Для більш докладного опису свого стану варто взяти на озброєння такі слова: коле, тягне, ріже, ниє, штовхає, смикає, стискає, тисне, щемить, розпирає, палить, зводить.

Натхнення: www.likar.info


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button