Земля

Чому мурахи ходять кругами навколо iPhone

Чому мурахи почали марширувати колами навколо лежачого на землі айфона точно в той момент, коли він задзвонив? Відповідь на загадку старого вірусного відео може полягати в особливостях хімічної мови мурах.

Вірусне відео, в якому мурахи починають ходити колами навколо айфона, як тільки він приймає вхідний дзвінок, наприкінці минулого тижня знайшло друге дихання — як часто буває з вірусними роликами, його виклали в 2015 році, а знову згадали в 2018 році. На новій хвилі інтересу ми наводимо різні пояснення дивної поведінки комах і вибираємо з них найбільш правдоподібне.

Автори каналу ViralVideoLab, де вперше з’явилося відео, пояснюють цей кільцевої марш «електромагнітною хвилею» вхідного дзвінка, але що мається на увазі, ми не дуже розуміємо. Радіохвилі нас оточують (і мурах) постійно, і чому комахи зреагували саме на цей вхідний сигнал, а не на інші, які наповнюють ефір, неясно.

Ентомолог з університету штату Нова Англія Найджел Ендрю (Nigel Andrew) вказує на те, що у мурах є магнітні сенсори, які комахи використовують для орієнтації. Дійсно, деякі види (наприклад, південноамериканські мурахи-листорізи Atta colombica) орієнтуються по магнітному полю за допомогою органів, розташованих в вусиках. Але, по-перше, невідомо, який вигляд мурах марширує на відео, а по-друге, навряд чи смартфон створює коливання магнітного поля, здатні вплинути на поведінку мурах навіть потрібного виду.

Швидше за все справа в феномені, який ми вже описували. Називається він іноді «мурашине коло смерті» і полягає в тому, що мурахи — істоти, позбавлені зору, — іноді самі заганяють себе в пастку нюху і системи хімічних сигналів. По дорозі до місця, де багато їжі, мурахи виділяють спеціальний сигнал, який повинен залучити до цілі родичів. Випадково потрапивши на власний такий слід, мураха починає ходити по колу, залишаючи ще більше пахучої речовини, на той же слід потрапляють нові мурахи. Іноді в пастку потрапляють сотні і тисячі комах, а діаметр «мурашиних кіл» досягає сотень метрів. Можливо, з мурахами, які ходили навколо айфона, трапилася та ж біда, а формування кола випадково збіглося з дзвінком.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button