Земля

Польський космонавт розкритикував ідею заселити Марс

Людство обов’язково продовжить освоювати космос, але не варто намагатися переселити людей на інші планети, вважає перший і єдиний польський космонавт Мирослав Гермашевський.

“Колись інакше дивилися на космос і говорили: хто володіє космосом, той володіє всім світом. Сьогодні мова вже не про те, а про нові технології, про величезні перспективи”, – сказав Гермашевський.

“Навіщо летіти на Місяць? Там вже були американці 50 років тому, але зараз вони хочуть повернутися. І росіяни хочуть полетіти, напевно, китайці готуються до цього. Мова не про те, щоб привезти трохи каміння – там є перспектива, наприклад, створити наукову базу. Це буде також проміжна і регенераційна база перед польотом на Марс”, – додав він.

На думку космонавта, освоєння Місяця може вирішити багато проблем на Землі.

“Деякі кажуть, що на Місяці є гелій-3. А гелій-3, якщо ми зможемо його добути, вирішив би енергетичні та екологічні проблеми на Землі. До того ж можна перенести на Місяць виробництва, які шкодять нам на Землі. І так буде в майбутньому”, – сказав він.

При цьому співрозмовник агентства не в захваті від ідей заселити людьми інші планети. “Я противник заселення Марса чи Місяця. Навіщо? Там люди будуть жити в консервних банках. Ми повинні ходити босоніж по траві, бачити дощ, і без цього не вижити”, – сказав він.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button