Технології

У США вчені через 15 років будуть отримувати дешеву енергію від термоядерного реактора

Массачусетський технологічний інститут (MIT) уклав угоду з Fusion Systems в області виробництва “зеленої” енергії. Проект Sparc, розрахований на 15 років, передбачає розробку та будівництво унікального термоядерного реактора, що дозволяє отримувати величезну кількість відновлюваної і практично безкоштовної енергії.

Вчені всього світу ведуть розробки в галузі енергетики, намагаючись позбавити людство від вугільної, газової і нафтової залежності. У США наукові співробітники MIT на основі нового класу високотемпературних надпровідників, а також використовуючи малогабаритні надпотужні магніти, готові запустити реакцію синтезу, що дає набагато більше енергії, ніж споживає термоядерний реактор. Уклавши угоду з Fusion Systems, ентузіастам дешевої “зеленої” енергії вже вдалося отримати для реалізації проекту Sparc близько 50 млн. доларів від італійських інвесторів. На ці гроші вчені планують побудувати новий тип термоядерного реактора, використовуючи новітні знання в області надпровідників.

Якщо проект Sparc буде реалізований, то виробленої енергії вистачить для повного забезпечення невеликого міста, хоча вчені поки сумніваються, що 15 років буде достатньо для повноцінного переходу до видобутку “зеленої” енергії.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button