Наука

Чому налякані люди дихають в паперовий пакет

Можливо, ви бачили в фільмах або серіалах наступну картину: коли люди відчувають сильне занепокоєння або страх, вони беруть паперовий пакет і дихають в нього. У житті також буває, що тим, хто зазнає панічну атаку радять активно дихати в паперовий пакет. Але навіщо це потрібно?

martin-dm / Getty Images

У черговому голлівудському фільмі людина відчуває сильну паніку під час польоту на літаку, і стюардеса приносить їй паперовий пакет. Людина швидко дихає в пакет і поступово заспокоюється. Розповідаємо, що це і як працює

Під час панічної атаки – раптового почуття сильного страху і страху неминучої небезпеки без видимої причини – людина відчуває проблеми з диханням. В результаті починається гіпервентиляція: людина дихає швидше і глибше, ніж зазвичай. Через це знижується рівень вуглекислого газу в організмі.

Це може здатися дивним, але вуглекислий газ, як і кисень, важливий для ряду функцій організму. У поєднанні з водою діоксид вуглецю утворює в організмі вугільну кислоту, яка використовується для регулювання і підтримки pH тіла. У середньостатистичного дорослої людини pH тіла становить близько 7,4.

Коли рівень вуглекислого газу в організмі опускається нижче певного рівня, відбуваються дві речі. По-перше, більшість кровоносних судин звужуються, що обмежує приплив крові до кінцівок. По-друге, низький рівень вуглекислого газу означає, що pH крові знижується – це означає, що гемоглобіну (білку, присутньому в крові) стає простіше утримувати кисень. Отже, надходження кисню до тканин ще більше обмежується.

Коли людина дихає в паперовий пакет – вона поглинає це ж повітря, що і видихає. А в ньому – висока концентрація вуглекислого газу (оскільки ми видихаємо повітря, насичене вуглекислим газом).

Теоретично, це корисна практика, але більшість медичних працівників не радять до неї звертатися. Гіпервентиляція може бути викликана не тільки панічною атакою, але і серцевим нападом або астмою. У таких випадках паперовий пакет може тільки погіршити ситуацію.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button