Людина

Чому після 40 років розвиваються хронічні захворювання?

Чи знаєте ви, що всі існуючі на сьогодні захворювання, діляться на гострі і хронічні? Вони відрізняються між собою характером перебігу. Гострі хвороби на зразок застуди та грипу протікають з яскравим проявом симптомів, але досить швидко лікуються і згодом рідко турбують людину. А ось хронічні захворювання, на зразок запущеного бронхіту або гастриту, протягом життя людини повторюються часто і майже завжди протікають важко. За спостереженнями вчених, багато хвороб стають хронічними приблизно після 40 років, і цьому є цілком логічне пояснення. Отже, давайте розберемося — з-за чого хвороби стають хронічними і як цього не допустити, щоб прожити довге і здорове життя?

Якими бувають хронічні захворювання?

Хронічні захворювання, самі по собі, теж діляться на два типи — вроджені та набуті. Хвороби першого типу переслідують людей з самого дитинства, тому що вони виникають в утробі матері або в дитинстві через різні порушення у розвитку. Придбані хронічні хвороби, у свою чергу, беруть свій початок з гострих захворювань. Коли людина не звертається в лікарню або лікарі не забезпечують їй належне лікування, у гострих захворювань виникають ускладнення і вони починають все частіше турбувати пацієнта. При цьому вони практично не піддаються лікуванню — симптоми можна прибрати, але через якийсь час вони виникають знову.

Цікавий факт: За даними Міжнародної класифікації хвороб, на сьогодні науці відомо близько 55 000 хвороб. Число не точне, тому що з кожним роком список поповнюється новими найменуваннями. Про одну з нових хвороб ви вже прекрасно знаєте — це коронавірус COVID-19.

Досить логічно припускати, що хронічні хвороби набуваються людиною після 40-річного віку через те, що за минулу частину життя вони встигають ускладнити більшість своїх хвороб. Адже подумайте самі — з-за щільного робочого графіка у багатьох з нас немає часу сходити в лікарню. Навіть якщо похід відбувся і лікар призначив лікування, багато людей сподіваються, що хвороба пройде сама собою. В кінцевому підсумку захворювання стають хронічними й не піддаються лікуванню і людина стає просто зобов’язана слідувати рекомендаціям лікаря.

Почему после 40 лет развиваются хронические заболевания?

Наприклад, людям з хронічними хворобами органів травлення доводиться все життя дотримуватися особливої дієти без гострої і жирної їжі. Людям з хронічним артритом, при якому у них запалюються і болять суглоби, доводиться ще важче — багатьом з них не можна навіть вставати з ліжка. У 70% випадків хронічний артрит призводить до інвалідності, а лікування зводиться до того, що пацієнтам просто дають засоби для зменшення болю. А щоб артрит не став хронічним, важливо регулярно відвідувати лікаря, тому що зменшити потенційну шкоду може тільки раннє виявлення. Особливо обережними варто бути людям, які часто відчувають важку фізичне навантаження і стомлення — артрит з високою часткою ймовірності розвивається саме після цих станів або ускладнень інфекційних захворювань.

Як зберегти здоров’я після 40 років?

Учені вже багато разів доводили, що знизити ризик розвитку хронічних захворювань можна ведучи здоровий спосіб життя. Наприклад, нещодавно професор Солья Найберг з Гельсінського університету (Фінляндія), довела, що хронічних хвороб можна уникнути, дотримуючись чотирьох корисних звичок. Як би банально це не звучало, мова йде про дотримання правильного режиму харчування, відмову від куріння, помірному вживанні алкоголю та ведення активного способу життя. Так, дійсно звучить банально, але давайте подивимося, яким чином вона дізналася про вплив корисних звичок на ризик розвитку хронічних захворювань.

Почему после 40 лет развиваются хронические заболевания?

Разом зі своїми колегами Солья зібрала дані з 12 досліджень, що стосуються впливу шкідливих звичок на здоров’я людини. Серед загальної кількості вченим вдалося вивчити дані про 116 043 людей — про них було відомо, чи курили, чи вживали алкоголь, яку дієту дотримувалися і наскільки активним був образ їх життя. Серед понад ста тисяч людей з вибірки хронічні захворювання були у 17 383 осіб і, якщо вірити даними досліджень, більшість з них зловживали алкоголем, курили та не займалися спортом. Найдивовижніше, що практично всіх їх об’єднувало те, що вони харчувалися не здоровою їжею і страждали від зайвої ваги.

В кінцевому підсумку вчені оголосили, що для зменшення ризику виникнення хронічних захворювань людям важливо стежити за своїм харчуванням, частіше рухатися і позбутися від тяги до сигарет і спиртного. Але найголовніше правило, яке убезпечить вас від хронічних хвороб — це регулярне відвідування лікарів і суворе дотримання їхніх рекомендацій.

Натхнення: earth-chronicles.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button