Людина

Зміна клімату впливає на сон

Зміна клімату впливає на нічний сон, з’ясували вчені: висока температура вночі знижує якість сну, найсильніші проблеми зі сном — влітку. Більше всіх від неспокійного сну страждають літні американці з низьким достатком.


Найбільше дослідження пов’язує недолік сну і надзвичайно високу нічну температуру і вперше пророкує, як буде розвиватися ситуація, якщо глобальне потепління залишиться неприборканим.

“В останні роки ми виявили, що надзвичайно теплі ночі супроводжуються постійними повідомленнями про недолік сну,” — говорить провідний автор Нік Обрадовіч, який провів більшу частину дослідження, будучи аспірантом Каліфорнійського університету в Сан-Дієго.

У жовтні 2015 року надзвичайно сильна хвиля тепла вдарила по Сан-Дієго, де не у всіх є кондиціонери повітря. Обрадовіч і його колега Робін Мильоріні помітили, що «друзі і колеги по аспірантурі не висипалися вночі — скидали простирадла, металися і крутилися через спеку. І в результаті люди прокидаються млявими і роздратованими, — говорить він. — Це не дуже приємно».

Дослідники зібрали дані про сон 765 тисяч жителів США і зіставили ночі, коли вони повідомляли про проблеми зі сном, з температурними даними від Національного управління океанічних і атмосферних досліджень. Вони виявили, що надзвичайно висока температура призвела до трьох ночей поганого сну на 100 чоловік в місяць.

Люди з низьким доходом більше потерпали від проблем зі сном, так як не могли залишати кондиціонери включеними всю ніч.

Якщо глобальне потепління не сповільниться до кінця століття, жахлива температура коштуватиме американцям кілька сотень мільйонів ночей втраченого сну кожен рік.

І це може бути більше, ніж американський феномен. «У нас немає даних про якість сну у всьому світі, але припускаючи, що ситуація схожа, можна уявити, що в місцях, які тепліше, або в більш бідних регіонах, справи зі сном йдуть ще гірше», — додає він.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button