Екологія

Чому в Мексиці вмирають сотні тисяч перелітних птахів

Загадковий мор перелітних птахів: мільйони трупів

Нещодавно вчені оголосили про початок справжнього мору, який забрав життя сотень тисяч, а можливо і мільйонів перелітних птахів.

Image by Adina Voicu from Pixabay

В останні тижні біологи і орнітологи шоковані і в розпачі спостерігали, як сотні мертвих птахів раз у раз знаходили на території Нової Мексики. З кожною новою похмурою знахідкою дослідники починали розуміти, що ці купки трупів не були одиничними інцидентами.

«Це жахливо», — розповіла в інтерв’ю Las Cruces Sun News пташиний еколог Марта Десмонд з Державного університету Нью-Мексико (NMSU). «Ми ніколи не бачили нічого подібного … Ми втрачаємо, напевно, сотні тисяч, якщо не мільйони перелітних птахів».

Явище, яке, мабуть, почалося в кінці серпня, призвело до появи скупчень мертвих тварин в Уайт-Сендс, Нью-Мексико, а потім аналогічні випадки підтвердилися в окрузі Донья-Ана, Хемес-Пуебло, Розуеллі, Сокорро і в інших місцях. За словами орнітологів, незвичайні трупи виявлені також в Арізоні, Колорадо і Техасі. Ці види включають ластівок, деревних мухоловок, мухоловок-емпідонаксів і співочих птахів.

«У нас дуже мало даних, але ми підозрюємо, що пожежі на західному узбережжі в поєднанні з місцевим холодним фронтом, який пройшов минулого тижня, змінили характер міграції багатьох птахів. Крім того, в пустелі мало їжі і води. », — пояснила у своєму твіті пташиний еколог NMSU Еллісон Салас.

Наскільки можуть судити дослідники, схоже, заторкнуті тільки мігруючі види, а місцеві птахи не загинули. Звіти показують, що постраждалі «мандрівники» перед смертю поводяться дивно: проводять більше часу на землі, ніж на деревах, і в цілому виглядають здивованими, сонними і млявими.

Дослідники говорять, що крім змінених моделей поведінки уражені птахи також виглядають інакше.

«Птахи, здається, у відносно доброму стані, за винятком того, що вони вкрай виснажені. У них немає жирових запасів і майже немає м’язової маси. Майже як якби вони літали, поки просто не могли більше літати », — розмірковує Салас.

Чому це відбувається — в точності поки неясно. Можливо, у цьому винна хмари чаду і диму, що піднімаються від великих пожеж. Можливо, справа в якихось патогенах, який дослідники ще не встигли виділити і розпізнати. Вчені обіцяють, що кинуть всі свої сили на розгадку цієї страшної таємниці.

Натхнення: www.popmech.ru

Кнопка «Наверх»