Екологія

Вчені виявили в меді небезпечні для людей та бджіл хімікати

У складі меду знайдені небезпечні пестициди, здатні нашкодити людям і бджолам. Шокуючі дані отримали вчені з швейцарського Університету Невшателя після дослідження зразків меду, що видобувається в багатьох країнах світу.

Доктор Едвард Мітчел заявив, що результати тестів, спрямованих на виявлення пестицидів, виявилися не найкращими. Як мінімум три чверті зразків меду мали у складі неонікотиноїд. У 20-ти % зразків було знайдено вже більше двох інсектицидів, а в 10-ти % різноманітність хімікатів перевищувало більше чотирьох найменувань.

Підвищений вміст пестицидів в меді стурбувало вчених. Хоча вони і стверджують, що кількість хімікатів не перевищувала критичної позначки, деякі зразки з Німеччини та Польщі змусили звернути на себе увагу.

Професор біології з Університету Сассекса Дейв Гулсон пояснив, що медицина поки не здатна відповісти, наскільки згубний вплив чинять пестициди на людину. Проте вживання речовин може позначитися на потомстві або призвести до хронічних захворювань.

Виявлені неонікотиноїди є нейроактивною хімічною речовиною, яка використовують для боротьби з шкідниками врожаю. Мабуть, бджоли потрапляють на запилені хімікатом рослини і тому шкідливі речовини виявляються в меді.

Кнопка «Наверх»