Всесвіт

Чорна діра обертається з незвичайною швидкістю: астрономи такого ніколи не бачили

Астрономи виміряли швидкість чорної діри і з’ясували, що вона обертається повільніше, ніж більшість аналогічних або навіть більш дрібних об’єктів.

Black hole фото від flik47

Це найбільша чорна діра, у якій виміряли швидкість обертання. На основі цього астрономи хотіли зрозуміти, як ростуть найбільші чорні діри у Всесвіті.

Надмасивні чорні діри в мільйони або навіть мільярди разів важчі, ніж Сонце. Астрономи вважають, що в центрі майже кожної великої галактики є надмасивна чорна діра.

Їх існування не заперечується, але вчені все ще працюють над тим, щоб зрозуміти, як вони ростуть і еволюціонують. Один з найважливіших показників, яким оперують астрономи — це швидкість обертання чорної діри.

Під час роботи автори досліджували рентгенівські промені, які відбивалися від диска матеріалу, який обертався у квазарі навколо чорної діри. Його назвали H1821 + 643. У квазарах знаходяться швидко зростаючі надмасивні чорні діри, які генерують велику кількість випромінювання в невеликій області навколо себе.

Чорна діра, яку вивчали автори — H1821+643 — знаходиться в скупченні галактик на відстані близько 3,4 млрд світлових років від Землі і має масу від трьох до 30 млн сонячних мас. На основі цих даних можна зробити висновок, що це одна з найбільш масивних чорних дір.

“Ми виявили, що чорна діра в H1821 + 643 обертається приблизно в два рази швидше, ніж більшість чорних дір масою від мільйона до десяти мільйонів сонць», — сказав співавтор роботи Крістофер Рейнольдс.

Це повільна швидкість, відзначає команда. Відповісти на питання, чому так сталося, можна, якщо зрозуміти, як ці надмасивні чорні діри ростуть і еволюціонують.

Також ці дані підтверджують ідею про те, що наймасивніші чорні діри активно ростуть внаслідок злиття з іншими чорними дірами або завдяки газу.

Надмасивні чорні діри, які так ростуть, ймовірно, часто змінюють свій характер обертання. Сповільнюються або повертаються в протилежному напрямку. На основі цієї інформації автори зробили висновок, що найбільш масивні чорні діри можуть мати більш широкий діапазон швидкостей обертання, в порівнянні з об’єктами поменше.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button