Технології

Tesla знизила вартість Model X на $3000

Раніше стартова ціна на короссовер Model X починалася від $82 500, тепер базову комплектацію можна отримати за $79 500, пише Techcrunch. Зниження стало можливим через хороші фінансові показники компанії, причиною яких стало підвищення ефективності виробництва, розповіли в Tesla.

Перед виходом квартального звіту Tesla аналітиків особливо цікавила ефективність продажів Model S і Model X. На їхню думку, запуск Model 3 повинен був знизити інтерес до більш дорогих моделей, але по факту все виявилося інакше. Разом зі стартом продажів Model 3 покращилися показники і Model X і Model S. Разом з новинами про це стало відомо, що компанія знизила стартову вартість для свого кросовера X.

Сам Ілон Маск вважає, що складно спрогнозувати майбутнє, але він не бачить жодних причин, щоб цей попит спадав. Нова бюджетна модель Tesla справила сприятливий ефект на продажу топових автомобілів марки, і зниження ціни має цей ефект закріпити і посилити інтерес. Але поки реальний стан справ з попитом на Model X оцінити складно. Дійсно великий вплив зробив запуск продажів Model 3. Більш реальна ситуація стане зрозумілою у звіті, який завершить наступний квартал.

Для Маска важливо відзначити той факт, що ціна на автомобіль знижується через збільшення ефективності виробництва. Спочатку він робив великий акцент на тому, що його електромобілі будуть ставати доступнішим через налагоджених ланцюгів поставок та ефективної складальної лінії. В тому числі заради цього він затіяв будівництво заводів з виробництва літій-іонних батарей, і нещодавно навіть подумав про те, щоб з’єднати їх лінією Hyperloop для зниження логістичних витрат. Так що Маску важливо показати, що його план щодо здешевлення працює, що він призводить до реального зниження цін для покупців.

До речі, разом з процесами всередині самої Tesla тепер на її вартість впливають і нові субсидії. У цьому плані найбільше пощастило жителям Каліфорнії. Жителям штату нова Model 3 може обійтися в $25 000 — $10 000 дешевше стартової ціни. Справа в тому, що там Model 3 внесли в програму підтримки електричного транспорту, так що власники отримують повернення грошей і податкові переваги.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button