Технології

Японська компанія створила «розумний будинок» зі штучним фотосинтезом

Компанія працює над унікальним проектом, який дозволить будівлі поглинати вуглекислий газ

Японская компания создала «умный дом» с искусственным фотосинтезом

Японська компанія Iida Group Holdings Co Ltd (Iida GHD) планує випробувати можливості «розумного» житлового будинку, який запрограмований поглинати вуглекислий газ (CO2), використовуючи технологію штучного фотосинтезу. Тестування буде проводитися у співпраці з Університетом міста Осака. Компанія прагне створювати будинки, які б не тільки мінімізували викиди CO2, але і використовували вуглекислий газ на благо за допомогою спеціальної технології, яка використовує сонячну енергію для перетворення CO2 на водень.

На цей раз компанія і університет розробили відразу дві технологічні новинки. Перша — штучна технологія фотосинтезу, яка використовує сонячну енергію для високоефективного виробництва мурашиної кислоти, її зберігання і використання для одержання водню. Друга — технологія використання генерованого водню для вироблення електроенергії.

Розробникам технології штучного фотосинтезу вдалося сформувати “конверсійний пристрій CO2-мурашиної кислоти”, який живиться сонячною енергією на металлоксидній підкладці з використанням пігментів, віологена і дегідратази мурашиної кислоти. Вони виявили, що при використанні оксиду титану в якості оксиду металу ефективність отримання мурашиної кислоти поліпшується приблизно в шість разів, усуваючи необхідність у дегідратазі мурашиної кислоти. Після цього, при використанні відповідного віологена, ефективність була збільшена приблизно в два рази.

В результаті, компанія стверджує, що є висока ймовірність того, що всю електрику, спожиту будинком, цілком можливо забезпечити за допомогою установки на його даху генератора мурашиної кислоти на основі штучного фотосинтезу, зберігання утворенної мурашиної кислоти і її своєчасного перетворення в водень для вироблення електроенергії. На відміну від сонячної енергетики, яка викликає втрати під час зарядки/розрядки електрики, метод штучного фотосинтезу при необхідності генерує водень з мурашиної кислоти для вироблення енергії, усуваючи перебої електропостачання.

 


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button