Здоров'я

Чотири інфекції, що передаються статевим шляхом, про існування яких ви не знали

З кожним роком відбувається мутація хвороботворних вірусів, з’являються нові штами, які становлять небезпеку для здоров’я людей. Серед них є чотири бактерії, що передаються статевим шляхом, викликають дуже неприємні хвороби.

1. Менінгокок або Neisseria meningitidis, викликає інвазивний менінгіт — запалення тканин головного і спинного мозку, що тягне за собою серйозні наслідки і навіть смерть. Але вчені виявили, що цю інфекцію можна зустріти серед причин появи генітальних та урологічних інфекцій. Бактерія живе на задній стінці носа і горла у 5-10% дорослих людей і може передаватися від носія через оральний секс чи поцілунки. У 2015 році така хвороба вразила деякі міста у США. Згідно з дослідженнями, бактерія мутувала з вірусом, що викликає гонорею, тому вона може передаватися статевим шляхом і стати причиною уретриту у чоловіків.

2. Мікоплазма геніталіум або Mycoplasma genitalium – вперше була виявлена в 1980-х роках, є дуже маленькою бактерією, яка поширена, в основному, у молодих людей і підлітків. Зараження мікоплазмою, протікає без яких-небудь симптомів, але іноді викликає роздратування уретри та шийки матки, імітуючи гонорею або хламідіоз. Найчастіше, ця бактерія є причиною викиднів, замерзлої вагітності або мертвонародження. Тому, при виявленні її в організмі, слід негайно приступити до лікування. Згідно з останніми дослідженнями, мікоплазма геніталіум стає стійка до антибіотиків і все гірше піддається терапії.

3. Шігела Флекснера або Shigella flexneri або, простіше кажучи, дизентерія передається через безпосередній контакт з фекаліями. Викликає нестерпний біль у шлунку, часті напади діареї з домішкою слизу або крові. В основному, хвороба притаманна маленьким дітям або часто подорожуючим людям, також може спостерігатися серед населення малорозвинених країн. Але в 1970-х роках вперше лікарі стали виявляти шігелу у чоловіків з нетрадиційною сексуальною орієнтацією, тому вони зробили висновок, що інфекція може передаватися анально-оральним шляхом і провокувати спалаху ІПСШ по всій земній кулі.

4. Chlamydia trachomatis – хламідії, при утворенні атипових штамів, можуть викликати венеричну лімфорганулему. Перша ознака захворювання — новоутворення або виразка на геніталіях. Наступний етап розвитку хвороби полягає в проникненні інфекції в лімфатичну систему. Також бактерія може вражати кишечник і бути причиною запальних процесів у товстій і прямій кишці. Терапія полягає в тривалому курсі прийому антибіотиків. Спалахи захворювань chlamydia trachomatis спостерігалася в США і Європі серед гомосексуалістів.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button