Здоров'я

Дослідження: COVID-19 може бути сезонною інфекцією, такий як грип

Іспанські дослідники говорять, що COVID-19 може бути сезонною інфекцією, яка віддає перевагу більш прохолодному і сухому клімату.

Нове дослідження показує, що COVID-19, ймовірно, є «сезонним захворюванням», яке поширюється в більш прохолодному і сухому кліматі

У дослідженні, опублікованому в журналі Nature Computational Science, вчені представили переконливі докази того, що COVID-19 може бути сезонною низькотемпературною інфекцією. Такий як грип.

Команда проаналізувала рівні вологості й температури в 162 країнах на п’яти континентах на ранніх стадіях пандемії — до того, як уряди почали вводити карантин і інші заходи безпеки. Дослідники виявили, що за цей час кількість інфекцій збільшувалася в місцях з низькими температурами й низькою вологістю.

У міру розвитку пандемії картина зберігалася: перша хвиля стихала в міру підвищення температури й вологості, а потім, коли літо перейшло в осінь, прийшла друга хвиля. Ця закономірність зберігалася на світовому, національному, регіональному і навіть міському рівнях, за одним винятком: літо 2020 року.

«[Це] можна пояснити декількома факторами, в тому числі масовими зборами молоді, туризмом та кондиціонуванням повітря, серед іншого», – пояснюють учені.

Попри те, що дослідники вважають результати переконливими, вони відзначають, що у дослідження було кілька обмежень. По-перше, COVID-19 – новий вірус, і тому епідеміологічні дані дещо обмежені. Вони також попереджають, що результати показують кореляцію, а не причинно-наслідковий зв’язок, тому, хоча цілком ймовірно, що припливи й відливи вірусу були пов’язані з температурою і вологістю, не можна також виключати, що тут може діяти якийсь досі невідомий фактор.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button