Здоров'я

Причини синдрому роздратованого кишечника

Синдром роздратованого кишечника є хронічним захворюванням, що вражає шлунково-кишковий тракт. Він приносить з собою порушення процесів перетравлення і сильний біль у різних частинах живота. Лікарі ділять захворювання на два типи, перший проходить з діареєю, а другий з запорами. Точної і беззастережної причини появи синдрому немає — за багато років вивчення фахівці не змогли прийти до точного висновку. При дослідженнях сам шлунково-кишковий тракт виглядає добре, не відрізняється від органів здорової людини. Лікарі запевняють, що головною причиною стає порушення, що запускаються різними ситуаціями. До речі, жінки набагато частіше страждають від проявів даного синдрому. Потрібно відзначити кілька причин, які призводять до розладу шлунка і можуть спровокувати появу СРК.

1. У раціоні багато глютену і фруктанів

Якщо про перший багато чули, то другі є полімером фруктози. Серед більшості людей, які вважають свою залежність від глютену причиною проблем зі шлунком, багато не замислювалися про вплив на організм батончиків та інших продуктів з фруктанами. Шлунково-кишковий тракт людини, схильної до проблем з травленням, не може нормально справлятися з їх переварюванням: полімери поступово потрапляють у товстий кишечник, але не встигають змінитися і трохи розкластися. Молекули намагаються переварити, але не можуть — тому починають утворюватися гази. Занадто велика кількість води надходить у кишечник, він не справляється і виникає здуття та діарея.

2. Любов до алкогольних коктейлів

Акцент робиться саме на коктейлях з-за високого вмісту цукру в їх складі. Алкогольні напої можуть бути корисні в помірних дозах, вино дозволяє позбавлятися від анемії і сприяє розгону кровообігу. Але часте вживання алкогольних коктейлів може привести не тільки до сильного сп’яніння і звичкою постійно ходити в бар — у людини починає турбуватися шлунок, може з’явитися відчуття тяжкості або болю в різних ділянках живота. Бактерії мікрофлори скажуть “спасибі”, якщо відмовитися від прийому алкогольних напоїв та для початку замінити їх на прості коктейлі.

3. Частий стрес

Постійна напруга може негативно позначатися не тільки на психологічний стан людини — воно сильно страждає, але важливі органи і системи так само відчувають непосильне навантаження. Щоб відгородитися від появи болів і спазмів у животі після переживань, потрібно постаратися менше потрапляти в стресові ситуації або сприймати їх інакше. Чутливі люди можуть сильніше за інших піддаються СРК, їх поганий настрій або небажання думати про хороше погіршує ситуацію і не дозволяє повернутися у звичний стан.

Синдром роздратованого кишечника може супроводжувати людину протягом усього життя, але його прояв слід звести до мінімуму, щоб життя була спокійним і комфортним. Для цього важливо стежити за якістю і кількістю їжі, приділяти раціону належну увагу.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button