Здоров'я

6 повсякденних звичок, які підвищують ризик захворіти на рак

На жаль, поки немає точної й перевіреної стратегії, яка дозволить на 100% нейтралізувати ризик розвитку злоякісної пухлини. Але численні дослідження допомогли вченим визначити звички людей, які можуть привести до сумних наслідків. Про куріння, мабуть, знають усі, а що на рахунок менш очевидних факторів?

Любов до солодкого

Суперечки про те, наскільки шкідливий цукор і чи треба від нього відмовитися повністю, ведуться не перше десятиліття – і, судячи з усього, не вщухнуть ще довго. Але ось що вже можна стверджувати з високим ступенем визначеності: надмірне вживання цукру може збільшити ризик розвитку пухлин молочної залози. Миші, які отримували дози цукру, аналогічні тим, які щодня їдять жителі Західної півкулі, незабаром показали підвищення схильності до розвитку раку молочної залози. Вчені радять по можливості відмовитися від доданого цукру і споживати «натуральний», наприклад, той, який міститься в фруктах.

Вибір гарячих напоїв

Любіть обпалює кави або дуже гарячий чай? Наступного разу подумайте двічі: недавнє метадослідження, опубліковане в «Міжнародному журналі онкології», показало, що регулярне вживання гарячих напоїв підвищує ризик розвитку раку стравоходу. Систематичні роздратування, яке відчувають стінки стравоходу через гарячої рідини, в результаті може привести до розвитку злоякісних клітин.

Робота по ночах

Строго кажучи, досліджень, які вивчають зв’язок між роботою вночі й ризиком раку, поки не так багато, але практично всі проведені підтверджують її. Вчені вважають, що вся річ у тому, що такий графік роботи погано позначається на імунітеті й підвищує ризик розвитку запалень. У будь-якому випадку, якщо у вас є можливість, відмовтеся від безсонних ночей.

Сидячий образ життя

Малорухливий спосіб життя завдає такої ж шкоди організму, як викурювання однієї-двох пачок сигарет в день. І в списку захворювань, ризик розвитку яких зростає у малорухомих людей, рак знаходиться далеко не на останньому місці. Вся річ у тому, що клітинам не вистачає кисню: чим менше ви рухаєтеся, тим менше його потрапляє в кров і тим слабкіше власне кровотік. Займайтеся спортом і намагайтеся регулярно робити невелику гімнастику, якщо ваша робота пов’язана з сидячим способом життя.

Зайва вага

Це важко, звичайно, назвати звичкою, але надмірна вага також пов’язаний з підвищеним ризиком розвитку таких форм раку, як рак стравоходу, підшлункової залози, кишківника, нирок, щитоподібної залози, молочної залози. Річ у тім, що зайвий жир провокує підвищене виробництво гормону естрогену, який здатний порушити природний гормональний баланс організму і привести до розвитку запалення і пухлин.

Приймання полівітамінів і Бадів

Більше – не означає краще, особливо якщо мова йде про харчові добавки. У нормі БАДи й вітамінні комплекси повинні використовуватися для заповнення дефіциту поживних речовин і мікроелементів і призначатися після ретельного медичного дослідження, але на практиці багато людей самі визначають вид і дозування – і нерідко перевищують безпечні показники. Попри те, що вітамінні комплекси не є ліками, до їх приймання варто ставитися з такою ж обережністю і ні в якому разі не призначати їх собі самостійно!

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button