Здоров'я

Як правильно пити таблетки

Приймаючи таблетки, всі сподіваються на їх швидку дію і позитивний ефект. Але іноді лікування не приносить полегшення і вимагає заміни ліків. Буває, що причина — неправильне приймання препаратів.

А як пити таблетки правильно?

Досить дотримувати декілька простих правил.

Справа в рідині

Чим запивають ліки? Тим, що перше потрапить під руку? Це в корені невірно. Різні рідини можуть по-різному впливати на таблетки: послабляти або підсилювати їх ефекти.

Кава підсилює властивості ліків, чайні напої не дають їм всмоктатися, молочні — послаблюють дію антибіотиків, а частина соків змінює фармакології препаратів.

Ідеальною рідиною для запивання таблеток є негазована вода кімнатної температури, в кількості від декількох ковтків до цілої склянки: залежить від типу ліків.

Вкрай не рекомендується приймати препарати, проковтуючи їх без води.

Їсти чи не їсти?

Частина пігулок необхідно вживати разом з їжею. Тут теж не все так просто. Потрібно уважно поставитися до якості і структури страв: наприклад, зміст рясної клітковини заважає лікам затримуватися в організмі засвоюватися належним чином, як і продукти, що викликають бродіння. Бажано дотримуватися дієти і виключити приймання разом з вівсяною кашею, грибами, капустою, гарбузом, бобовими та ягодами.

Необхідність вживання препаратів до або після їжі також важливо дотримуватися згідно з інструкцією, — на кону ефективність лікування.

За розкладом

Чіткість приймання таблеток в певний час — важлива справа. Надходження необхідної концентрації дієвих речовин вчасно, через потрібні відрізки часу — запорука одужання. Антибіотиків дане правило стосується особливо.

Не заважати

Багатьох хвилює питання про одночасне приймання призначених лікарем ліків: можна чи не можна їх змішувати. Необхідно дотримуватися рекомендацій лікаря: при відсутності у виданих їм вказівки інформації про можливості прийняти відразу кілька видів таблеток, слід зачекати 10 хвилин між прийманням. Варто пам’ятати про посилення або зменшення їх взаємної дії на органи і системи організму.

Не можна кидати

Ряд людей грішать самостійним скасовуванням лікування і приймання медикаментів, як тільки відчують перші ознаки поліпшення стану. І роблять помилку: будь-яке застосування лікарських препаратів повинно бути завершено згідно з рекомендованим лікарем термінами. Таке лікування буде максимально ефективним, а небезпека рецидивів зведена до мінімуму.

Правильне і своєчасне приймання ліків, а також точне виконання медичних вказівок прискорюють одужання. Дотримуватися правил ефективного лікування — зовсім не складно. Відмінного здоров’я!


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button