Всесвіт

Астрономи хочуть побудувати телескоп за $ 11 млрд, який перевершить застарілий ” Хаббл”

Астрономи запропонували створити телескоп, чиї можливості перевершать «Хаббл». Він буде досить потужним, щоб виявляти далекі планети.

Телескоп «Кеплер» допоміг з’ясувати, скільки років Чумацькому Шляху

Національна академія наук, інженерії та медицини  випустили «Десятирічний огляд астрономії та астрофізики», також відомий як Astro 2020. У звіті викладаються плани на наступне десятиліття інвестицій в астрономічне обладнання та проєкти в США. Одна з цікавих рекомендацій в огляді, як повідомляє DigitalTrends, стосується створення нової “великої обсерваторії”, яка зможе замінити космічний телескоп “Хаббла”. Нагадаємо, цього року він зіткнувся з кількома технічними проблемами через застаріле обладнання.

У звіті Astro2020 експерти рекомендують побудувати новий масивний телескоп, його попередня вартість – $11 млрд. Він буде працювати в оптичному, інфрачервоному і ультрафіолетовому діапазонах хвиль, що дозволить йому вивчати темну матерію, потенційно населені екзопланети, нейтронні зірки та інші космічні об’єкти і явища.

Нову “велику обсерваторію” запустять частково для заміни космічного телескопа «Хаббл», термін експлуатації якого поступово наближається до кінця. Він буде черпати знання з місії НАСА Habitable Exoplanet Observatory (HabEx) і місії Large Ultraviolet Optical Infrared Surveyor (LUVOIR). За словами вчених, які запропонували проєкт, обсерваторія буде дійсно велика, що дозволить телескопу спостерігати далекі планети.

Телескоп “Хаббл” запустили в 1990 році і відтоді він провів більше 1,5 млн спостережень. Однак через збій, викликаний блоком управління потужністю телескопа в червні, всі операції були припинені майже на місяць. Це було останнє нагадування про те, що старіюче обладнання телескопа може вийти з ладу вже в цьому десятилітті. Ось чому нові амбітні проєкти, такі як телескоп «Джеймс Вебб», а тепер і «велика обсерваторія», або наближаються до запуску, або пропонуються як заміни культового телескопа «Хаббл».

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button