Інтернет

Чутки про продаж Twitter добавили до вартості компанії 1 млрд долларів

Знову виникли чутки про продаж соціальної мережі Twitter корпорацією Google. Це спровокувало зростання котирування обох компаній.

За даними видання Barron’s, де публікуються відомі аналітики з Уолл-стріт, Twitter запросила фахівців банку Goldman Sachs в якості консультантів по угоді з Google. При цьому остання називається одним з двох претендентів на придбання Twitter. Назва другої компанії не озвучується.

08-04-15-foto-600x373-1

Відзначається, що обидва потенційних покупця Twitter серйозно налаштовані щодо цього сервісу. Втім, представники ні Twitter, ні Google, ні Goldman Sachs поки не коментують виниклу в пресі інформацію.

На тлі чуток про продаж Twitter вартість акцій цієї компанії виросла на 4%, до 52,87 долара за штуку, що є максимальним для соцмережі за останній рік. З початку 2015 котирування Twitter підскочили на 45%.

Цей підйом контрастує з торішнім спадом, коли інвестори Twitter були стурбовані слабким зростанням числа користувачів сервісу, незважаючи на збільшення доходів компанії.

За підсумками 2014 Twitter виручила 1,4 млрд доларів, що більш ніж в два рази більше в порівнянні з 2013 роком. Чистий збиток трохи скоротився – з 645 300 000 доларів в 2013 році до 577 800 000 доларів рік тому. У жовтні-грудні 2014 року активна місячна аудиторія Twitter досягла 288 млн користувачів, що всього на 2% перевершує показник попереднього кварталу. Правда, в річному численні число передплатників Twitter збільшилася на 20%.

Читатйте також: Що спільного у вашого мозку з Твіттером

Станом на 7 квітня 2015 ринкова капіталізація Twitter складає майже 33 млрд доларів. Завдяки чуткам про продаж соціальної мережі її вартість всього за день зросла на 1 млрд доларів.

До виходу Twitter на біржу її оцінювали в 10-20 млрд доларів. На думку аналітика SunTrust Robinson Humphrey Роберта Пека (Robert Peck), якщо Google або інша компанія зараз збереться купувати Twitter, то за неї доведеться викласти щонайменше 40 млрд доларів. До кінця 2014 року на рахунках Google накопичилося близько 60 млрд доларів готівкою або 45 млрд доларів без урахування податків.

Аналітик Pivotal Research Group Брайан Візер (Brian Wieser) вважає, що є маса причин, що дозволяють потенційним покупцям Twitter проявляти інтерес до цієї компанії. “Однак немає жодних підстав вважати, що саме зараз є сенс купувати її”, – додав експерт.

У вівторок, 7 квітня, акції Google піднялися в ціні менш ніж на один відсоток, до 544,9 долара.

Натхнення: dailycomm.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button