Інтернет

Дві третини роботодавців перевіряють кандидатів по соцмережам

Дві третини роботодавців перевіряють кандидатів по соцмережамESET і FutureToday провели масштабне опитування серед більш ніж 1,5 тис. користувачів і 60 компаній різних галузей — від телекомунікацій до фінансів.

Майже третина користувачів, перебуваючи в активному пошуку роботи, коригують зміст своїх сторінок в соціальних мережах — видаляють фото і відео сумнівного змісту, вичищають списки друзів, міняють аватарки на більш привабливі. Ще 15% опитаних використовують налаштування приватності сервісів, заздалегідь припускаючи, що їх особисті профілі можуть зацікавити роботодавців.

Втім, більша частина — 56% — нічого не змінюють, вважаючи, що інформація з соцмереж потенційним роботодавцям не потрібна. У цьому вони помиляються. 65% роботодавців переглядають соціальні профілі кандидатів, що надіслали їм резюме, визнають експерти ESET. Переважна більшість з них враховують зібрану таким чином інформацію, приймаючи рішення щодо того чи іншого кандидата.

«Також йде і зворотний процес — при пошуку роботи кандидати починають цікавитися сторінками компаній в соціальних мережах, і часом вони стають більш важливим джерелом інформації про кар’єрні можливості компаній, ніж їхні офіційні сайти, — каже Сакагуті САОР, бренд-менеджер компанії FutureToday. — Якщо HR-и компаній хочуть вийти в соціальні мережі, вони повинні бути готові до постійної роботи зі своїми сторінками.»

Кнопка «Наверх»