Людина

Вченим вдалося виділити «запах смерті» людини

Коли відбувається велике стихійне лихо, рятувальникам часто доводиться шукати тіла загиблих людей в завалах будівель або під купами сміття, принесеного цунамі. В окремих випадках їм допомагають спеціально натреновані пошукові собаки, чий нюх здатний виявити навіть трупи, що знаходяться під водою. Для тренування таких собак необхідно виділити унікальний «запах смерті», щоб вони могли зі 100%-ю ймовірністю виявляти загиблих. Саме над виділенням цього запаху протягом більше десяти років працювали науковці з кількох країн.

6e46d4ec057bb62daf44fea85fb88dd7

Цю роботу навряд чи можна назвати особливо приємною, адже щодня дослідникам доводилося вивчати трупи людей і тварин в спробі виділити унікальний хімічний коктейль, який може допомогти у дресируванні пошукових собак. Дослідження в цій області почалися ще в 2004 році в стінах американської компанії The Body Farm. Фахівці компанії вивчали гази, що виділяються тілом на пізніх стадіях розкладу тканин. Допомагала їм у цьому невелика грецька компанія, яка, навпаки, досліджувала початок розкладання. Вченим вдалося скласти досить довгий список органічних сполук, але вони так і не змогли зійтися на єдиній думці – що ж саме можна назвати людським «запахом смерті».

В 2010 році команда бельгійських рятувальників звернулася до хіміка Єві Куперс, завідувача лабораторії судової токсикології Льовенського університету, з проханням допомогти їм виробити найкращу програму для тренування пошукових собак. Співробітники лабораторії зіткнулися з нелегким завданням. Протягом довгого часу вони досліджували людські останки, а також органи мишей, кротів, кроликів, черепах, жаб, риб, птахів та інших тварин. В ході досліджень були виявлені більш 452 органічних сполук на гази, які виділяються при розкладанні трупів.

Читайте також: 

Відповідь на це питання було знайдена в з’єднаннях, які називаються ефіри і з’являються завдяки тваринним жирам. У людини і свиней виявилося вісім унікальних ефірів, що відрізняють їх від решти тваринного світу. Тут слід зазначити, що біологія людини і свині багато в чому схожі: у нас живуть одні і ті ж мікроби, в наших тілах однаковий відсоток жиру і навіть волосся у людини і свині по суті однакові. В ході подальших досліджень виявилося, що запахи останків людини і свині відрізняються один від одного набором з п’яти ефірів. Саме цей «запах смерті» і буде в подальшому використовуватися командами рятувальників для тренування пошукових собак.

Ця знахідка дуже важлива, але дослідження все ще далекі від завершення. Ідеальну субстанцію для дресирування собак ще тільки належить розробити. На це вченим знадобиться якийсь час. І навіть зараз, коли вони так близькі до розгадки, дослідники не впевнені, що завдання вдасться вирішити на 100% вірно, адже лабораторні тести дуже далекі від тих умов, у яких виявляються людські останки після різних катастроф і стихійних лих.

Натхнення: nlo-mir.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button