Людина

Вчені знайшли українські корені у жителів Ірландії

Ірландська ДНК виникла в країнах Близького Сходу та Східної Європи, зокрема в Україні. Аналіз генома показує масову міграцію землеробів кам’яного століття і переселенців бронзового століття зі Східної Європи, що склали ядро кельтів.

Докази пролежали на протязі більше 5000 років в кістках жінки землероба, розкопаної з гробниці недалеко від Белфаста, і в рештках трьох чоловіків, які жили між 3000 і 4000 років тому і були поховані на острові Ретлін в графстві Антрім. Вчені з дублінського Трініті-коледж використовували метод, так званий аналіз цілого генома. Це не унікальні характеристики кожної окремої людини, а більш широка історія предків міграції та врегулювання ДНК з усіх чотирьох тіл.

Читайте також: 

Вони підтверджують картину, яка впродовж десятиліть вимальовувалася з археологічних досліджень. Предки землеробів кам’яного століття почали свій шлях зі степів півдня України та теперішньої Росії, де вперше почали сільське господарство, і прибули в Ірландію, можливо, через південне Середземномор’я. Вони принесли з собою велику рогату худобу, зернові, кераміку, а також схильність до чорного волосся і карих очей.

Ці люди принесли з собою успадковане зміни, які дозволяли перетравлювати молоко в зрілості. Також вони, ймовірно, принесли мову, яка стала тою, що тепер використовують ірландці.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button