Здоров'я

Тромбоз: сім симптомів, які не можна ігнорувати

Одним із найбільш небезпечних станів, спричинених згортанням крові, є тромбоемболія легеневої артерії, яка потребує невідкладної медичної допомоги.

Тромбоз глибоких вен може торкнутися будь-кого, певні чинники ризику, такі як госпіталізація, вагітність, рак і деякі види лікування раку, можуть збільшити ймовірність його розвитку. Було багато розмов про вакцини проти Covid, що викликають утворення тромбів. Які сім основних симптомів, які, на думку експертів, не можна ігнорувати, йдеться в матеріалі  Еxpress.

Тромбоз глибоких вен (ТГВ) описує згусток крові, відомий як тромбоз, який утворюється у глибоких венах, розташованих на руках або ногах. ТГВ може привести до серйозних проблем зі здоров’ям. У деяких випадках це може привести до летального результату.

Експерти попереджають, що до половини людей із ТГВ матимуть довгострокові ускладнення через пошкодження вени ноги, в якій надто довго залишається кров. Людина може помітити біль, набряк і почервоніння, які можуть привести до відкритих виразок, якщо їх не лікувати на ранній стадії.

Найбільше занепокоєння з приводу тромбу спричиняє ТГВ, який розривається та викликає тромбоемболію легеневої артерії, попереджає WebMD.

Сайт здоров’я додав: «Якщо згусток не дуже великий і ви досить швидко отримаєте правильне лікування, шанси видужати дуже великі, проте може виникнути довгострокове пошкодження легенів».

За даними Medicine Net, сім ознак ТГВ можуть включати:

  • Біль.
  • Припухлість.
  • Тепло.
  • Почервоніння.
  • Судоми в ногах, що часто починаються в ікрі.
  • Біль у нозі, що підсилюється під час згинання стопи.
  • Блакитний або блідий колір шкіри.

Одна незвичайна особливість цих згустків крові — низький рівень тромбоцитів і рідкісних антитіл у крові.

«Це підвищує ймовірність того, що вакцина може бути причинним фактором цих рідкісних і незвичайних випадків тромбозу венозного синуса головного мозку (CVST), хоча ми ще цього не знаємо, тому терміново необхідні додаткові дослідження», — сказав професор Девід Веррінг з Інституту неврології UCL, повідомляє BBC News.

Згустки крові можуть бути небезпечними для життя, тому ви повинні серйозно ставитися до будь-яких потенційних симптомів.

Натхнення: greenpost.ua


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button