Земля

Нострадамус був кулінаром і косметологом

Кожному відомо ім’я Мішеля Нострадамуса – напевно, найбыльш знаменитого пророка нашої ери. Але чи були ясновидіння і астрологія його основною “професійною” діяльністю? Перш за все, Нострадамус був лікарем, він мав медичну освіту. А крім того, займався фармацевтикою і написав трактат з кулінарії та косметології.

624b25df0542adabe09fda14531cbe0f

Аптекар і студент

Мішель Нотрдам (така було справжнє прізвище Нострадамуса) народився у французькому містечку Сен-Ремі 14 грудня 1503 в сім’ї нотаріуса. Обидва його діди були лікарями.

Ще в отроцтві Мішель почав вивчати медицину, цілющі властивості трав, а потім і астрологію. У 14 років його відправили в Авіньйон, де він вивчав в університеті математику, астрономію, гуманітарні науки. Але рік потому університет закрився через спалах у Франції епідемії чуми.

Кілька років Нострадамус трудився аптекарем, а також вивчав лікарські рослини в сільській місцевості. Потім він вступив на медичний факультет університету Монпельє. Однак коли факультетське керівництво дізналося про його фармацевтичну діяльнысть, його виключили з університету. Справа в тому, що робота аптекаря прирівнювалася до “ручноъ торгівлы”, а займатися цим місцевий статут забороняв. Правда, він встиг отримати ступінь бакалавра медицини.

Борець з чумою

Переставши бути студентом, Мішель Нотрдам став подорожувати по рідній Франції та Італії. Приступаючи до лікарської практики, він змінив своє французьке прізвище на латинське – Нострадамус. Молодий доктор першим ділом направив свої стопи в Бордо, де якраз лютувала епідемія чуми, і спробував зупинити її поширення. Він відкидав такі популярні в той час засоби боротьби з чумою, як ртутне зілля, кровопускання, а також обгортання в тканину, просочену часником. Замість цього Нострадамус в гігієнічних цілях пропонував вивозити з міста трупи померлих від чуми відразу ж після їх смерті. Також він радив дотримуватися знежирених дієт і більше бувати на свіжому повітрі. Тим, хто вже захворів, він давав ліки з шипшини, які містили великі дози вітаміну С і нерідко дійсно приносили пацієнтам полегшення …

Чотири роки потому Мішель повернувся в Монпельє, щоб захистити докторську дисертацію. Йому запропонували очолити професорську кафедру, і він прийняв цю пропозицію. Однак через три роки на запрошення свого друга, відомого вченого і філософа Жюля Сезара Скалігера, переселився в місто Ажан.

Читайте також: 

У наступні роки Нострадамус займався медичною практикою. Він жив у Марселі, потім перебрався в Екс. Однак поступово відійшов від занять медициною і зайнявся косметологією, яка приносила тоді великі доходи.

Косметолог, маг, кулінар …

В 1555 Нострадамус випустив книгу під назвою Traite des fardements et confitures (“Трактат про макіяж і джеми”), яка миттєво стала бестселером. Перша частина трактату дійсно була присвячена секретам косметики. Зокрема, автор наводив там рецепти освітлення волосся, виготовлення зубного порошку з кісток каракатиці і раковин равликів, і навіть … приворотного зілля! Останнє мало складатися з таких інгредієнтів, як кров семи самців горобців, амбра, мускус, критське вино і цукор. Зілля необхідно було тримати в роті під час поцілунку з коханим і передавати йому через слину …

Втім, дивуватися такій “мішанині” не слід. Аптекарі в ту далеку епоху були майстрами на всі руки: вони лікували хворих, виготовляли різне зілля, як медичного, так і косметичного призначення … Також вважалося, що багато з них досвідчені в магії і мистецтві знахарства … Нострадамус, мабуть, не був винятком.

Друга частина книги представляла собою збірник кулінарних рецептів. У них наводилися способи приготування різних ласощів – вишневого варення, зацукрованих апельсинових кірок, груш і марципанів. Варто відзначити, що цукор в ті часи був справжньою розкішшю: тільки заможні люди могли дозволити собі десерти і кондитерські вироби.

“Трактат про макіяж і джеми” виявився популярним і прославив Мішеля Нострадамуса не менше, аніж його знамениті “Центурії”. Що зайвий раз підтверджує – талановита людина талановита в усьому …


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button