Наука

COVID – 19 може пошкодити нирки і призвести до рубцювання їх тканин

Раніше дослідження показали, що коронавірус може інфікувати нирки зараженого. Однак було неясно, як точно вірус вливає на органи. Тепер вчені визначили, що COVID-19 викликає пряме пошкодження клітин в нирках, що сприяє утворенню рубців на тканинах.

Coronavirus Defeated by Doctors and Scientists. Virus Breaking U
Фото від Photocreo

У дослідженні, опублікованому в журналі Cell Stem Cell, група вчених з Німеччини та Нідерландів проаналізували тканину нирок пацієнтів з COVID-19, яких госпіталізували до відділення інтенсивної терапії.

Результати виявили рубцювання тканини нирок у порівнянні з пацієнтами інтенсивної терапії з легеневою інфекцією, не пов’язаною з COVID-19, і контрольною групою.

Після цього, щоб вивчити причину пошкодження нирок і зрозуміти, чи є це прямою дією вірусу, вчені створили в лабораторних умовах міні-нирки, звані органоїдами. Органели, розроблені з використанням стовбурових клітин, містять безліч різних ниркових клітин, крім імунних.

Вчені заразили органели нирок SARS-CoV – 2 і розглянули прямий вплив вірусу на клітини. Дослідники знову відзначили рубцювання, а також “супутні сигнали, які сприяють процесу рубцювання”.

Отримані результати переконливо показують, що сам коронавірус, а не запалення або будь-які інші ефекти, відповідальний за пошкодження нирок, що спостерігається у пацієнтів з COVID-19.

“Фіброз або рубцювання нирок – серйозний довгостроковий наслідок, який може виникнути практично після будь-якого пошкодження нирок і корелює з функцією нирок. Наша робота показує рубцювання нирок у пацієнтів з COVID-19, що дає пояснення, чому вірус може викликати функціональне зниження нирок, як показано в інших дослідженнях. Довгострокові подальші дослідження дадуть більш глибоке розуміння патологій нирок, викликаних SARS-CoV-2», – підсумовують дослідники.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button