Технології

З’явилася стіна, яка є витвором мистецтва і виробляє енергію вітру (відео)

Нью-йоркський дизайнер Джо Дусе зробив стіну, яку можна вбудувати в будівлю: вона виробляє вітряну енергію і створює незвичайний візуальний ефект.

Дизайнер Нью-Йорка Джо Дусе створив серію “кінетичних стін” з обертовими вітровими турбінами для досягнення гіпнотичних візуальних ефектів.

На стіні встановили близько 25 вертикальних турбін, кожна з яких буде підключена до 400-ватного генератора із загальною потужністю 10 кВт. Вони можуть бути або підключені до мережі, або працювати через акумуляторну систему для зберігання.

За словами дизайнера, конструкція майже безшумна і безпечна для дітей, тому, що при обертанні не відбувається защемлення і навіть найменший опір може зупинити дію лез.

Конструкція вловлює вітер з будь-якого напрямку, крім вертикального, а також може працювати як автономна система або функціонувати разом з сонячною батареєю.

Пристрій може виробляти по 10 кВт. Враховуючи, що середній будинок в США споживає близько 30 кВт * год енергії щодня. 10 кВт, що поставляються вдень і вночі, забезпечать хорошу економію.

Але є проблема, середній коефіцієнт потужності наземних вітрових турбін в США становить близько 35%, тому, якби ці кінетичні стіни працювали з коефіцієнтом потужності, аналогічним тому, що мають величезні промислові вітряні турбіни з горизонтальною віссю і трьома лопатями. То можна було б отримати більше ніж 8,4 кВт * год в день.

Але ці турбіни з вертикальною віссю працюють набагато менш ефективно. У них всі три лопаті завжди знаходяться на вітрі, в той час, як турбіни з вертикальною віссю по самій своїй конструкції можуть мати тільки одну поверхню, що вловлює вітер. Тому вони втрачають більше енергії, коли вітер дме на тильну сторону леза.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button