Наука

В арктичних льодах знайшли справжнього монстра

Біологи виявили в льодах на території Арктики «маленького монстра» — тварина, яка дивно виглядає, нагадує прибульця з космосу.

Коли ми говоримо «монстр», то підсвідомо розуміємо величезне, що вселяє жах чудовисько. Проте розмір — зовсім не головний критерій монструозності. Ще в XIX столітті Джеймс Дуайт Дана вперше описав дивний вигляд планктону, не схожий на своїх родичів. Він назвав його Monstrilla, «маленький монстр», і ім’я це цілком відповідає зовнішньому вигляду морських істот. Вчені минулих століть славилися своєю любов’ю до дорогих і екзотичних назв, що і донині надає ботаніці і зоології неабиякий колорит.

У 2014 році експедиція в Арктику продовжила справу Дуайта і відкрила зовсім новий вид крихітних монстрів завдяки тому, що деякі його представники вмерзли в лід. Дослідники охрестили різновид Monstrillopsis planifrons, тобто «маленький монстр з плоскою головою». Дослідження, подібні цьому, в черговий раз показують, що Антарктида та Арктика і сповнені загадок, які чекають своїх першовідкривачів.

Провідний автор дослідження Аурелі Делафорг зазначає у статті на порталі ZooKeys, що по мірі просування дослідницької діяльності та аналізу біомів різних регіональних зон Арктики кількість нових видів тварин і рослин буде тільки збільшуватися. Незважаючи на те, що планктон ледь видимий людським оком, насправді це один з найважливіших типів морських мешканців, який безпосередньо впливає на екосистему планети.

В арктических льдах нашли настоящего монстра

M. planifrons — це дивне мініатюрне ракоподібне завдовжки всього кілька міліметрів, що нагадує однооку восьмилапу креветку з пухнастими «вусиками». Крім цього, у «маленького монстра» можна помітити додаткову пару кінцівок, що нагадує зменшену копію кінцівок видри, а також незвичайного виду геніталії. Відкриття було вдалим, тому що саме в травні-червні можна спостерігати дорослих особин у всій своїй красі. В інший час вони або знаходяться в стадії личинок, або вже активно паразитують на молюсках.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button