Наука

COVID-19 мутує майже раз в тиждень: це в два рази швидше за попередні оцінки

Вчені з Університетів Бата й Единбурга з’ясували, що частота мутацій вірусу COVID-19 стала на 50% вище.

Раніше вважалося, що вірус SARS-CoV-2 мутує приблизно раз у два тижні. Однак нове дослідження спростувало цю інформацію. Автори відзначають, що при попередній оцінці не враховувалися багато мутації, які відбулися.

Віруси регулярно мутують, наприклад, коли відбуваються помилки при копіюванні геномів під час реплікації вірусу. Зазвичай, коли ми говоримо про природний добір, то думаємо про нові мутації, які мають перевагу і поширюються, наприклад, як альфа і дельта-варіанти COVID-19. Це називається позитивний відбір.

Але більшість мутацій шкідливі для вірусу і знижують його шанси на виживання – це очищаючі мутації або негативний відбір. Ці негативні мутації не зберігаються у пацієнта досить довго, щоб їх можна було секвенувати. Через це їх часто не враховують при оцінці частоти мутацій.

При прогнозуванні цих відсутніх мутацій команда зробила висновок, що їх реальна кількість, на 50% вище, ніж вважалося раніше.

Автори зазначили, що якщо пацієнт страждає від COVID-19 більше кількох тижнів, то вірус може еволюціонувати. Вважається, що альфа-варіант – є результат еволюції вірусу всередині людини.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button