Наука

Чат-бот ChatGPT діагностує хворобу Альцгеймера на основі тексту

Дослідження показало, що чат-боти на основі алгоритму GPT-3 від OpenAI виявляють ознаки розвитку хвороби Альцгеймера на основі випадкових фраз.

альцгеймер

Вчені зі школи біомедичної інженерії, науки і систем охорони здоров’я університету Дрекселя протестували, чи можна використовувати для ранньої діагностики різних захворювань, пов’язаних з порушенням роботи нервової системи. Дослідження показало, що алгоритм GPT-3 від OpenAI ефективно виявляє хворобу Альцгеймера в 80% випадків.

Традиційно для діагностики цього захворювання застосовується аналіз історії хвороби пацієнта і ряд фізичних і неврологічних обстежень і тестів. Дослідники зосередилися на програмах, які можуть вловлювати тонкі підказки, такі як коливання, граматичні та орфографічні помилки та забуття значення слів, як швидкий тест, який може вказати, чи повинен пацієнт пройти повне обстеження.

Для діагностики хвороби Альцгеймера вчені довчили ШІ GPT-3 на основі підмножини набору даних мовних записів пацієнтів. Комп’ютерний алгоритм витягнув змістовне використання слів, структуру речень та змістовні характеристики з тексту, щоб створити те, що вчені називають «вбудовуванням» — відмітний профіль мови хвороби Альцгеймера.

Для перевірки дослідники використовували додатковий тестовий набір даних, зібраний у контрольної групи пацієнтів. Вчені попросили програму оцінити десятки розшифровок і визначити, чи була кожна з них написана людиною, яка страждає хворобою Альцгеймера чи ні.

Результати показують, що оцінка вбудовування тексту, отримана GPT-3, може бути надійно використано не тільки для виявлення людей з хворобою Альцгеймера серед здорових людей, але і для оцінки когнітивного тесту пацієнта, повідомили вчені. Дослідники планують створити веб-додаток, який можна використовувати вдома або в кабінеті лікаря як інструмент попереднього скринінгу.

Третя версія General Pretrained Transformer (GPT) використовує глибоке навчання для створення тексту, схожого на людський. Використовуючи вихідний матеріал як підказку, він створює текст, який продовжує його, зосереджуючись на тому, як використовуються слова та як будується мова.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button