Всесвіт

Cпутник і космічне сміття зробили небо яскравіше на 10%

Дослідники відзначили, що нічне небо стало на 10% яскравіше через супутників та інших космічних об’єктів. Вони очікують, що в майбутньому ця зміна стане ще більш радикальною.

Сузір’я супутників і шматки космічного сміття, що рухаються по орбіті Землі й відображають сонячне світло, зробили нічне небо на 10% яскравіше. Про це йдеться в спільному дослідженні міжнародної команди астрофізиків.

«Ми очікували, що збільшення яскравості неба буде незначним, але наші перші теоретичні оцінки виявилися дивовижними і таким чином спонукали нас негайно повідомити про наші результати», – зазначив Мирослав Коціфай, старший науковий співробітник Словацької академії наук і провідний автор дослідження по світловому забрудненню.

«На відміну від наземного світлового забруднення, таке штучне світло в нічному небі можна побачити на більшій частині поверхні Землі, – зазначив Джон Барентін, співавтор статті й директор по державній політиці Міжнародної асоціації темного неба, некомерційної організації, очолюваної астрономами. – Експасивне світіння означає, що навіть найтемніші частини з невеликим світловим забрудненням все одно будуть порушені ».

«Астрономи будують обсерваторії далеко від міських вогнів, щоб шукати темне небо, але ця форма світлового забруднення має набагато більший географічний обхват», – зазначено в заяві асоціації.

Вчені вважають, що проблема буде тільки посилюватися у міру того, як в небо будуть відправляти все нові супутники. До іншим винуватців змін також відносять відпрацьовані ракетні компоненти та інші уламки, які відображають і розсіюють світло від Сонця.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button