Технології

Крихітні наклейки з ультразвуком безперервно сканують весь організм

Інженери Массачусетського технологічного інституту розробили крихітну наклейку, яка може безперервно отримувати ультразвукові зображення внутрішніх органів протягом 48 годин.

За словами авторів, ця технологія допоможе створити наклейки і стікери, які бездротовою мережею зможуть відстежувати будь-які об’єкти в організмі.

Зазвичай в процедурах УЗД використовується густий холодний гель, який наноситься на шкіру перед введенням зонда. Цей гель необхідний для чіткої передачі ультразвукових хвиль від зонда до внутрішніх органів і назад.

Автори нової роботи придумали нововведення, вони помістили гідрогель в тонку еластомірну мембрану. В результаті виходить Ідеальний еластичний матеріал, який кріпиться на шкіру і ефективно передає ультразвукові хвилі.

Еластомір запобігає зневодненню гідрогелю, пояснюють автори.

Інша частина пристрою містить масив із сотень крихітних ультразвукових перетворювачів. Співавтор дослідження Чонхе Ванг сказав, що це поєднання щільного набору датчиків з еластичним гібридом еластомеру і гідрогелю дозволяє пристрою стабільно працювати.

За допомогою наклейки дослідники змогли побачити, як шлунок розширюється і стискається, коли доброволець випивав склянку соку. Також воно може відстежувати м’язи, коли людина піднімає тяжкості, щоб проінформувати її про потенційно травматичні вправи.

Автори хочуть використовувати свої патчі в тандемі з мобільним додатком і ШІ, щоб автоматично відстежувати показники і аналізувати їх.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments