Всесвіт

DARPA розробляє організми для тераформування Марса

Ні для кого не секрет, що агентство DARPA активно інвестує в генну інженерію і синтетичну біологію. У військово-науковому агентстві вважають, що зможуть створювати невибагливі організми, в тому числі бактерії, водорості і рослини, які зможуть процвітати на неродючій поверхні Марса, і надалі перетворять його на планету подібну Землі.

c0bd462786ff0ead8b0a91ab9efddf98

Протягом останнього року в лабораторіях DARPA проводилися дослідження з метою з’ясувати, як генномодифіковані організми будь-яких видів, а не тільки кишкову паличку і дріжджі, які найчастіше використовуються в проектах синтетичної біології.

У ході цих досліджень було створено програмне забезпечення DTA GView, яке працює як Google Maps для геномів. Даний програмний комплекс дозволяє проаналізувати і вибрати кращі гени з будь-якої форми життя, щоб створити з них щось абсолютно нове. Спочатку робота буде вестися з бактеріями і мікроорганізмами, але можна припустити, що в майбутньому ця технологія буде застосована і до більш складних багатоклітинних організмів.

Крім іншого, DARPA планує використовувати спеціально спроектовані організми і для усунення наслідків забруднення навколишнього середовища. Після природної або спричиненої людиною катастрофи ми зможемо створювати нові типи екстремофілів, здатних повернути випалену пустку до життя.

Така ж схема може спрацювати і на Марсі. В агентстві вважають, що після проведення практичних експериментів тут, на Землі, людство може спробувати колонізувати сонячну систему.

Безсумнівно, такі амбітні проекти неможливо вписати в якісь часові рамки, але їх практичну цінність неможливо переоцінити.

Натхнення: earth-chronicles.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button