Всесвіт

Знайдено фабрику по виробництву “цеглинок життя”

Вчені виявили космічний «завод» з виробництва «цеглинок життя» – амінокислот. Наукове відкриття описано в свіжому випуску журналу Nature Geoscience.

Група дослідників з Імперського коледжу Лондона, Кентського університету та Ліверморської національної лабораторії Міністерства енергетики США виявила, що амінокислоти можуть утворюватися в результаті зіткнення крижаних комет об поверхню планети. Те ж саме може відбуватися при падінні кам’янистих метеоритів на вкриту льодом планету.

Дослідники вважають, що це відкриття наближає їх до розгадки походження життя на Землі в період між 4,5 і 3,8 мільярдами років тому, коли планета була атакована кометами і метеоритами.

“Наша робота показує, що основні будівельні блоки, з яких формується життя, можуть бути зібрані де завгодно в Сонячній системі і, можливо, навіть за її межами. Але вся проблема в тому, що життя може процвітати тільки при дотриманні певних умов. Проведене нами дослідження розширює діапазон можливих місць в Сонячній системі, де відбувається збірка найважливіших будівельних блоків, і наближає нас до розкриття таємниці виникнення життя на нашій планеті, “- розповідає співавтор роботи Зіта Мартінс з Відділення наук про Землю та інжинірингу Імперського коледжу Лондона.

Її колеги з Кентського університету додають, що цей процес демонструє найпростіший механізм переходу від комбінацій простих молекул, наприклад, води і твердої вуглекислоти (сухий лід), до складніших, таким як амінокислоти. Наступним кроком у напрямку формування життя є перехід від амінокислоти до складніших молекулам – білкам.

Таким чином, крижані поверхні Енцелада (супутник Сатурна) і Європи (супутник Юпітера) можуть служити ідеальним середовищем для виробництва амінокислот за участю метеоритів. Нове дослідження зайвий раз підкреслює важливість майбутніх місій на ці супутники в пошуках життя.

У ході дослідження було встановлено, що при зіткненні комети з планетою створюється ударна хвиля, яка генерує потрібні молекули. Потім тепло, що виникає в результаті удару, перетворює ці молекули в амінокислоти.

У лабораторії Кентського університету вчені відтворили такі умови. Обстріл мініатюрної моделі комети з газової гармати дозволив отримати амінокислоти. В результаті зіткнення кулі і крижаної поверхні на швидкості 7,15 кілометра в секунду відбулося танення льоду з утворенням молекул гліцину і D-і L-аланіну.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button