Інтернет

Дата-центри по всьому світу стикаються з проблемами через посуху

Центри обробки даних (ЦОД) – невіддільна частина сучасної економіки, але вони дуже сильно залежать від води, яка знаходиться в дефіциті через аномально високі температури і посухи.

За день ЦОД обробляють величезну кількість інформації, витрачаючи не меншу кількість енергії, через що вони не можуть працювати без технології випарного охолодження. Так, для середнього дата-центру на 2-3 МВт IT-навантаження потрібні десятки тисяч кубічних літрів води в день.

Потреба в обчислювальних ресурсах зростає, але зміна клімату посилює посуху, і часом брати воду на забезпечення потреб ЦОД практично нізвідки — всі водойми міліють і пересихають.

Згідно з даними вчених, близько 20% дата-центрів США покладаються на водозбірні басейни, які вже зараз відчувають дефіцит води через посуху та інші фактори.

Компромісом в цьому випадку може бути зміна технології охолодження на кондиціонування — вона дорожче, оскільки вода в рази дешевше електроенергії, але може стати відмінною заміною.

Однак не варто забувати, що на вода на самих електростанціях — не менш цінний ресурс. Є ймовірність, що додаткове навантаження на енергосистеми тільки погіршить ситуацію, але ніяк не допоможе вирішити питання з охолодженням ЦОД.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button