Екологія

Німецькі пільгові проїзні заощадили 1,8 млн тонн викидів вуглецю

У 1 червня в Німеччині стартував експеримент – аж до 1 вересня жителі країни можуть пересуватися на громадському транспорті всього за 9 євро на місяць. Таким чином, вартість проїзду з червня по кінець серпня обійшлася в цілому 27 євро за три місяці.

Пільгові проїзні ввели в якості фінансової допомоги жителям Німеччини у зв’язку зі зростанням цін на енергоносії, продукти і комунальні послуги. Також це відмінний стимул для населення відмовитися від особистого автомобіля і заощадити на паливі, а значить і знизити викиди парникових газів і шкідливих частинок.

На цьому тижні Асоціація німецьких транспортних компаній підбила підсумки експерименту – виявилося, що за літо вдалося продати близько 52 млн квитків по €9. П’ята частина покупців раніше вкрай рідко користувалася громадським транспортом, вважаючи за краще пересуватися на автомобілі.

Зниження ціни за проїзд закономірно призвело і до зниження викидів — відмова від особистого транспорту на користь трамваїв, автобусів і електричок допомогла запобігти емісії 1,8 мільйона тонн вуглецю. Згідно з приблизними розрахунками, саме стільки викидів припадає на забезпечення енергією 350 тисяч будинків протягом року.

Цей розрахунок буде використовуватися як аргумент на користь того, чому уряд повинен продовжувати субсидувати схему дешевого громадського транспорту в майбутньому.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments